• انتشار: 4 آگوست 2020
  • ساعت: 11:08
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46541
پرینت

ترامپ سربازان امریکایی در افغانستان را به ۴ هزار کاهش می دهد

ترامپ گفت: «ما در آینده بسیار نزدیک شمار نیرو های‌مان در افغانستان را تا ۸ هزار تن کاهش داده و سرانجام فقط ۴ هزار نظامی در افغانستان باقی خواهند ماند.»

رئیس جمهور آمریکا در سخنانی ابراز داشت به زودی تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان را به چهار هزار نفر خواهد رساند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بیاناتی از کاهش نیرو های آمریکایی در افغانستان تا ۴ هزار نفر خبر داد.

رئیس جمهور ترامپ گفت: «ما در آینده بسیار نزدیک شمار نیرو های‌مان  در افغانستان را تا ۸ هزار تن کاهش داده و سرانجام فقط ۴ هزار نظامی در افغانستان باقی خواهند ماند.»

به گفته رئیس جمهور ایالات متحده در حال حاضر مذاکرات در خصوص کاهش حضور نظامی آمریکا در افغانستان ادامه دارد.

 او دقیقاً مشخص نکرد که کاهش قوای نظامی چه زمانی صورت خواهد گرفت. ترامپ با گفتن “خیلی زود” از یادآوری یک بازه زمانی مشخص خود داری کرد.

در پاسخ به سؤال روزنامه نگاران در مورد شمار نیرو های نظامی آمریکا در افغانستان تا انتخابات نوامبر امسال، ترامپ پاسخ داد: «احتمالاً بین ۴ تا ۵ هزار نفر در افغانستان باقی خواهند ماند».

بر اساس توافقنامه صلح آمریکا و طالبان که در ۲۹ فبروری (۱۰ حوت ۱۳۹۸) در قطر به امضا رسید نیروهای آمریکایی به شرط متعهد بودن طالبان به توافقنامه قرار است در یک بازه زمانی ۴٫۵ ماهه به ۸۶۰۰ نظامی کاهش یابند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا  بارها گفته نیروهای آمریکایی نمی تواند نقش پولیس را در افغانستان بازی کند.

با این وجود، برخی آگاهان می گویند که حضور و یا عدم حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان خوراک تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است و این کشور توجهی به پایان جنگ در افغانستان ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.