سیاستِتیتر یک

دونالد ترامپ: روسیه و چین از تجهیزات نظامی باقیمانده در افغانستان بهره می برند

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا روز گذشته (شنبه ۱۷ میزان) با انتقاد مجدد از جو بایدن بخاطر نحوه خروج سربازان آمریکایی از افغانستان گفت تجهیزات نظامی جامانده در افغانستان هرگز تخریب نشدند و هم اکنون قدرت های دیگر مانند چین و روسیه از آن ها منفعت می برند.

ترامپ گفت: “روسیه و چین هم اکنون نمونه های هلی کوپترهای فوق العاده ما را دارند. ما هلی کوپترهای آپاچی داریم… و در حال حاضر آنها در حال اینجینری معکوس روی این هلی کوپترها هستند. قطعات شان را از هم جدا می کنند و به زودی نمونه مشابه آن را با هزینه کمتر درست می کنند.”

لازم به ذکر است که پیش تر وال استریت ژورنال در گزارشی گفته بود که نظامیان آمریکایی قبل از ترک افغانستان در حدود یکصد عراده وسایط جنگی به همراه شماری از هواپیماها را تخریب و از بین برده اند.

اما رئیس جمهور پیشین آمریکا می گوید که برخلاف گزارش های ارائه شده هیچ یک از این تجهیزات تخریب نشده و هم اکنون این تجهیزات در بازار سیاه افغانستان به فروش می رسد.

دونالد ترامپ پیش تر هم از سیاست نحوه خروج سربازان آمریکایی از افغانستان انتقاد کرده بود و گفته بود که در حدود به ارزش ۸۵ میلیارد دالر تجهیزات نظامی آمریکا که در اختیار ارتش افغانستان قرار گرفته بود، هم اکنون در اختیار طالبان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا