• انتشار: 20 ژانویه 2021
  • ساعت: 11:11
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 53555
پرینت

ترامپ دستور عفو ۷۳ تَن را صادر کرد

کاخ سفید امروز چهارشنبه (۲۰ جنوری) اعلام کرد دونالد ترامپ در آخرین روز حضور خود در پست ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، ۷۳ نفر را عفو کرده است.

دونالد ترامپ پیش از سلب اختیارات ریاست‌جمهوری آمریکا ۷۳ تن به شمول یکی از مشاوران ارشد خود را مورد عفو قرار داد.

کاخ سفید امروز چهارشنبه (۲۰ جنوری) اعلام کرد دونالد ترامپ  در آخرین روز حضور خود  در پست ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، ۷۳ نفر را عفو کرده است.

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای خبر داد «دونالد ترامپ» دستور عفو و تخفیف مجازات را برای ۱۴۳ نفر صادر کرده که از این میان ۷۳ نفر عفو کامل شده و ۷۰ نفر دیگر تخفیف مجازات گرفته‌اند.

کاخ سفید در این بیانیه لیست کامل این افراد را آورده است که از میان آنان نام «استیو بنن» استراتژیست سابق کاخ سفید و مشاور ترامپ به چشم می‌خورد.

این در حالی است که پیشتر برخی منابع خبر داده بودند ترامپ استیو بنن را که متهم به کلاهبرداری است و ظاهراً با شورش‌های کنگره ارتباط داشته، عفو کرد.

به گفته منابع آگاه، تصمیم ترامپ تا زمان امضای مدارک مربوط به عفو بنن قطعی نشده بود و ترامپ گفته است پس از رایزنی‌های فراوان، تصمیم گرفته که بعنوان آخرین اقدام خود به‌عنوان رئیس‌جمهور، بنن را عفو کند.

بنن، که از دستیاران ارشد کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶ ترامپ بوده، پیش از این به جرم توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری پولشویی مقصر شناخته شده، اما وی خود را بی گناه دانست و در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد است.

ترامپ پیش از این نیز گروهی از نزدیکان خود را با توسل به عفو ریاست جمهوری از مجازات جرائم خود تبرئه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.