• انتشار: 21 اکتبر 2020
  • ساعت: 14:20
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 49890
پرینت

ترامپ در چین حساب بانکی دارد

طبق گزارش نیویورک تایمز، حساب بانکی ترامپ در چین متعلق به مدیریت هتل‌های بین‌المللی ترامپ LLC است که از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میزان ۱۸۸۵۶۱ دالر مالیات در چین پرداخته است.

چین یکی از سه کشوری است که رئیس جمهور آمریکا در آن حساب بانکی دارد.

به نقل از نیویورک تایمز، اسناد مالیاتی دونالد ترامپ حاکی از آن است یکی از سه کشور خارجی که او در آنها حساب بانکی دارد، چین است.

طبق گزارش نیویورک تایمز، این حساب بانکی متعلق به مدیریت هتل‌های بین‌المللی ترامپ LLC است که از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میزان ۱۸۸۵۶۱ دالر مالیات در چین پرداخته است.

نیویورک تایمز نوشت، حسابهای بانکی خارجی رئیس جمهوری آمریکا تحت اسامی شرکتی باز شده‌اند و در نتیجه نامشان در فرمهای علنی افشای دارایی‌های وی دیده نمی‌شود.

اسناد مالیاتی ترامپ که نیویورک تایمز به دست آورده نشان نمی‌دهند که چقدر پول از طریق حسابهای خارجی ترامپ در جریان بوده و این نشریه نوشت که در عین حال مشخص نیست این حسابها در چه موسسات مالی وجود داشته‌اند. سرویس درآمد داخلی آمریکا مالیات دهندگان این کشور را ملزم می‌کند سهم درآمدشان از کشورهای خارجی را گزارش کنند و هویت مدیریت هتلهای ترامپ تنها به گزارش چند هزار دلار از چین پرداخته است.

آلن گارتن، وکیل شرکت ترامپ اظهار کرد، این شرکت حسابی را در یک بانک چینی که دارای دفاتری در آمریکا است افتتاح کرده تا مالیاتهای مربوط به فعالیتهای تجاری در چین را پرداخت کند. او گفت، این حساب بعد از آن افتتاح شد که شرکت ترامپ دفتری را در چین افتتاح کرد تا از طریق آن به دنبال معاملات مربوط به هتل در آسیا برود.

گارتن به نیویورک تایمز گفت: هیچ معامله، تراکنش و فعالیت تجاری دیگری تا کنون محقق نشده و از ۲۰۱۵ این دفتر غیرفعال بوده است. هر چند که حساب بانکی همچنان مفتوح است اما هرگز برای هیچ هدف دیگری مورد استفاده قرار نگرفته است.

ایالات متحده از سال ۲۰۱۷ جنگ تجاری خود را با چین آغاز کرده است. در اوایل سال ۲۰۲۰، طرفین تصمیم به امتیازات متقابل گرفتند و وارد “مرحله اول” معامله شدند ، سپس پکن با خرید کالاهای بیشتر آمریکایی موافقت کرد.

با این حال، بعداً طرف آمریکایی چین را به پنهان کردن اطلاعات در مورد انتشار ویروس کرونا متهم کرد و از انعقاد “مرحله دوم معامله” خودداری کرد.

پیش از این ترامپ در ماه آگست، گفته بود اگر در انتخابات ریاست جمهوری بعدی پیروز شود ، آماده بررسی احتمال قطع مناسبات اقتصاد ایالات متحده و چین خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.