سیاست

ترامپ: خطر ویروس کرونا برای امریکا خیلی کم است

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده امریکا گفت خطر ویروس کرونا برای مردم آمریکا خیلی کم است و مایک پنس، معاون خود را مسوول مقابله با گسترش ویروس کرونا کرد.

دونالد ترامپ روز گذشته (چهارشنبه ۲۶ فبروری) گفت از پانزده بیماری که به کرونا ویروس در داخل آمریکا شناسایی شده اند، تنها یک نفر همچنان در شفاخانه بستری است و دیگر بیماران از شفاخانه مرخص شده اند.

اما گفته می شود که پنجاه و نه فرد مبتلا به کرونا ویروس در آمریکا شناسایی شده اند از آن جمله ۴۴ نفر از آنها از مسافران یک کشتی تفریحی هستند که از جاپان به آمریکا منتقل شده اند.

آقای ترامپ گفت: “ما مرزهای هوایی خود را به روی پروازهای بعضی کشورها بستیم. مناطقی که دچار شیوع شدید ویروس کرونا هستند و ما این کار را خیلی زود انجام دادیم. خیلی ها گفتند نباید این کار را می کردیم ولی مشخص شد که کار درستی بوده است.”

روز سه شنبه مرکز کنترل بیماری ها در آمریکا درباره اجتناب ناپذیر بودن شیوع کرونا ویروس هشدار داد و از مردم امریکا خواست برای احتمال بروز بدترین حالت آماده باشند.

این مرکز همچنان از آمریکایی ها خواست به کشور های چین و کره جنوبی، ایران، ایتالیا و مغولستان سفر نکنند.

آقای ترامپ در پاسخ سوالی درباره اعمال قرنطینه داخلی گفت برای این کار آمادگی وجود دارد ولی در شرایط کنونی به نظر نمی رسد به چنین تمهیداتی نیاز باشد.

ترامپ در باره اعمال قرنطینه داخلی به خبرنگاران گفت که در صورت نیاز، آمریکا ممنوعیت سفر به کره جنوبی و ایتالیا را هم در نظر خواهد گرفت ولی تاکید کرد هنوز زمان چنین تصمیمی فرا نرسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا