• انتشار: 20 ژانویه 2020
  • ساعت: 12:09
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41003
پرینت

ترامپ: حفظ روابط خوب با روسیه و چین برای ما مفید است

رئیس جمهور آمریکا معتقد است که حفظ روابط خوب با مسکو و پکن برای واشنگتن مفید است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، روز گذشته در صحبت با نمایندگان بخش کشاورزی در تگزاس اعلام کرد حفظ روابط خوب با مسکو و پکن برای واشنگتن مفید است.

به گفته وی، داشتن روابط خوب با چین و روسیه خوب است. با این حال، ترامپ خاطرنشان کرد نباید به سایر کشورها اجازه داد که در تلاش استفاده از ایالات متحده در جهت منافع خود باشند.

وی در ادامه گفت: کشاورزان و باغداران در کنار من خواهند بود، زیرا می‌دانند ما چه کاری انجام دادیم، کاری که دولت‌های دیگر انجام نداده بودند. ما توافق تجاری بزرگی با چین امضاء کردیم که براساس این توافق فوق‌العاده، چین اکنون ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دالر محصولات کشاورزی را هر سال خواهد خرید که صادرات محصولات کشاورزی ما به چین سه برابر خواهد شد.

وی گفت: من نمی‌خواهم چین و روسیه را را سرزنش کنم، زیرا آن‌ها می‌خواهند برنده باشند و ما هم می‌خواهیم برنده باشیم و همه می‌خواهند برنده باشند.

 این در حالیست که پیشتر گزارش شد که ایالات متحده قصد دارد واحدهای نظامی تخصصی در اقیانوس آرام را برای مقابله با روسیه و چین ایجاد کند.

در تاریخ ۲۱ دسامبر، رئیس جمهور آمریکا بودجه دفاعی این کشور برای سال ۲۰۲۰ را اممضا کرد که افزایش ۳٫۱ درصدی هزینه برای مقابله با روسیه و چین را فراهم می کند. در بودجه فاعی آمریکا در سال جدید ۷۳۴ میلیون دالر برای کاهش نفوذ فدراسیون روسیه، اختصاص داده شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.