• انتشار: 25 می 2020
  • ساعت: 14:22
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 44586
پرینت

ترامپ جهان را به سوی تروریزم و بی قانونی سوق می دهد

طرح ایجاد داعش و توسعه گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه طرحی جامع برای نابودی کشور های خط مقدم مبارزه با اشغالگران قدس و برای حفاظت و حمایت از رژیم اشغالگر اسرائیل در سرزمین های فلسطینی است.

مردم آمریکا اینک بخوبی دریافته‌اند که فردی مانند ترامپ و تیم او که همگی در دروغگویی و فریب کاری در رقابت با یکدیگر قرار دارند و نمی‌تواند عهده دار زعامت کشوری گردند که با سرعت جهان را به سمت هرج و مرج، خشونت، تروریسم و بی‌قانونی هدایت می‌کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ در مقابل طرفدارانش رسما اعلام کرد، «من می‌خواهم بگویم که هیلاری کلینتون مکار یکی از بنیانگذاران (داعش) است». او با اذعان به این امر که ایالات متحده آمریکا «داعش را خلق کرده است» تلاش کرد خود را فردی منزه از تبهکاری جلوه دهد. از آن روز تا کنون بیش از سه سال سپری شده است. اطلاعات و اسناد رسمی و نیز شواهد گواه آن است که دونالد ترامپ با کمال میل در این سال‌ها از گروه‌های تروریستی برای تحقق اهداف شوم خود در عراق، سوریه، افغانستان، یمن و لیبی استفاده کرده است.  

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره با انتشار گزارشی به نقل از یک فرمانده داعش در منطقه التنف سوریه با نام ابوحمزه نوشت: نظامیان آمریکایی در پایگاه التنف سوریه همکاری فعالی با داعش دارند. این افراد برای انجام خرابکاری در تأسیسات نفت و گاز، حمل و نقل و انجام عملیات تروریستی در اراضی تحت کنترل دمشق آموزش می‌بینند. این فرمانده گروه تروریستی داعش که خود را تسلیم نیروهای سوری کرده گفته که آمریکایی‌ها تصور می‌کنند که اینجا سرزمین آنهاست. آنها مثل پادشاه رفتار می‌کنند. کاپیتان مایک و بقیه همه یک جور هستند. آنها با داعش همکاری و کار می کنند. آنها داعشی ها را آموزش می دهند و آزاد می گذارند.

گزارش های مستقل دیگری نیز در مورد همکاری تنگاتنگ ارتش آمریکا با داعش در عراق و سوریه منتشر شده است. حشد الشعبی عراق بارها اعلام کرده است: هنگامی که در میدان های نبرد مستقیم با تروریست های داعش آنها را به محاصره خود در آورده اند هیکوپترهای آمریکا برای نجات این جنایت کاران وارد حلقه محاصره شده و آنها را از منطقه خارج و یا جابجا می‌کند.

ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سازمان سیا نیز پیش از این در مورد نقش آمریکا در ایجاد داعش با افشای اسناد تصریح کرده سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و اسرائیل در شکدهی به گروه موسوم دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) نقش داشتند و در عملیاتی با نام «لانه زنبور» گروه داعش را تشکیل دادند. به گفته وی گروه داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شد و هدف عملیات «لانه زنبور» نیز تشکیل گروهی با شعارهای اسلامی بود که تندروها را از سراسر جهان جذب کند و براساس اندیشه های تکفیری، سلاح خود را به سوی کشورهای مخالف موجودیت رژیم اسرائیل نشانه بگیرد. اسنودن فاش کرد که «سرکرده داعش دوره فشرده ای را به مدت یک سال زیر نظر عوامل موساد پشت سر گذاشته است».

اینکه دونالد ترامپ پس از سه سال، خود به عنوان مدیر و رهبر خط مقدم، هدایت، سازماندهی و بهره کشی از گروه تروریستی داعش را بر خلاف اظهارات انتخاباتی سه سال گذشته خود، عهده دار شده جای تعجب نیست؛ چرا که او نیز همان منویات و اهداف جنایتکارانه سلف خود را در منطقه خاورمیانه و جهان دنبال نموده است و از رژیم تروریست آمریکا با روسای جمهوری متفاوت، روندی غیر از این را نمی توان انتظار داشت.  

می‌توان نتیجه‌گیری کرد که طرح ایجاد داعش و توسعه گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه طرحی جامع برای نابودی کشور های خط مقدم مبارزه با اشغالگران قدس و برای حفاظت و حمایت از رژیم اشغالگر اسرائیل در سرزمین های فلسطینی  است. اراده ایجاد و به کارگیری، حمایت و پشتیبانی از تروریسم، مطابق با سیاستهای کلی رژیم بر عهده روسای جمهور آمریکا است و نیرو های امنیتی آمریکا مدیریت و رهبری این گروه ها را برای خرابکاری در منطقه، عهده دار هستند. بنا بر این دونالد ترامپ نه تنها طی سه سال گذشته  اقدامی در جهت قطع همکاری کشورش با داعش نکرد، بلکه تلاش کرد انتقام شکست سخت این گروه‌ها  در عراق و سوریه را از مردمان منطقه به ویژه ملت عراق و سوریه بگیرد. او برای انتقام گیری نیروهای مردمی مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه را مورد تهدید و تحریم قرار داد و بارها به پایگاه های خط مقدم این گروه ها از زمین و آسمان  حمله کرد.  

سناریوی ترور وحشیانه و به شهادت رساندن سردار سلیمانی (فرمانده مبارزه با تروریست های نشان دار منطقه به ویژه داعش) و ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی عراق نیز در این راستا طراحی و به دستور ترامپ، انجام شد. در هر صورت روزهای تلخ ریاست جمهوری دونالد ترامپ که بر اساس دروغ، فریب  و تقلب برقرار شده بود، سپری می گردد.  نظر سنجی ها حکایت از آن دارد که مردم آمریکا فردی را که آنها را فریب داده و بر خلاف همه شعارهای انتخاباتی عمل کرده، تحمل نخواهند کرد.

مردم آمریکا در ماه های گذشته بی‌کفایتی دونالد ترامپ و تیم کاخ سفید را در امر مبارزه با ویروس کووید ۱۹ هم مشاهده کرده، که به جانباختن نزدیک به ۱۰۰هزار نفر از ملت آمریکا به دلیل بی مبالاتی و ساده انگاری رئیس دولت و همکاری استراتژیک او با ویروس کشنده کرونا منجر شده است. همچنین بواسطه‌ی تحریم نزدیک به سی کشور جهان از سوی آمریکا و تهدید سازمان جهانی بهداشت توسط ترامپ و تعلیق بودجه آن، مبارزه موثر با ویروس کرونا در سطح جهانی سخت‌تر شده و موجب افزایش تلفات و خسارات مالی در کل جهان شده است.  

مردم آمریکا اینک بخوبی دریافته اند که فردی مانند ترامپ و تیم او که همگی در دروغگویی و فریب کاری در رقابت با یکدیگر قرار دارند، نمی تواند عهده دار زعامت کشوری گردند که با سرعت جهان را به سمت هرج و مرج، خشونت، تروریسم و بی قانونی هدایت می‌کند. بنا بر این دور از انتظار نخواهد بود که مردم آمریکا بواسطه‌ی تجربه‌ی تلخی که داشته اند، تصمیم دیگری گرفته و سکان کشور را به فردی دیگر بسپارند که حداقل قول و عملش یکی بوده و برخلاف شعارهای انتخاباتی خود، رفتار نکند و با مواضع، سیاست‌ها و رفتارش، آمریکا را مضحکه خاص و عام در جهان قرار ندهد.  

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.