بین المللسیاست

ترامپ: تمرکز ما نبرد با تروریسم و نابودی داعش است

او افزوده است «تمرکز ما باید نبرد با تروریسم و نابودی داعش باشد».

به گزارش رویترز گفته‌های رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، عملا تاکید دوباره‌ای بر سیاست‌های دفاعی و امنیتی او است.

آقای ترامپ در همان آغاز مجموعه سفرهای «قدردانی» از رای‌دهندگان نیز گفته بود «ما به دنبال صلح و توازن با ملت‌های جهان هستیم. ولی این موضوع به این معنی‌ست که حق هر کشوری، از جمله کشور خودمان را، برای مراقبت از شهروندان خود محترم بشمریم».

به گفته رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، دولت او نیروی نظامی را بازسازی می‌کند و در عین حال به جای سرمایه‌گذاری در جنگ‌ها، به نوسازی راه‌ها یا فرودگاه‌های کشور اقدام خواهد کرد.

او ۱۶ قوس در «فیت‌ویل» گفته است «ما نمی‌خواهیم با رفتن و جنگیدن در جاهایی که نباید در آن‌ها بجنگیم، یک نیروی نظامی بی‌رمق داشته باشیم». به گفته ترامپ هر کشوری که هدف مشابهی داشته باشد، به عنوان هم‌پیمان آمریکا در نظر گرفته می‌شود.

رئیس‌جمهوری منتخب ایالات متحده اظهار داشته «ما می‌خواهیم دوستی‌های قدیمی را مستحکم‌تر کنیم و دوست‌های جدیدی پیدا کنیم» و افزوده سیاست «دخالت و آشوب» باید به پایان برسد.

ارتش ایالات متحده، پس از جنگ دوم جهانی، و نیز برخی دیگر بحران‌ها، در نقاط مختلف جهان حضور دارد. هدف از این حضور نیز حمایت از هم‌پیمانان واشینگتن است؛ برخی از این کشورها، مانند ژاپن یا کره جنوبی، در قبال آن، محدودیت‌هایی نیز در تولید جنگ‌افزارهای پیشرفته داخلی خود‌، برای نمونه در مورد بُرد موشک‌ها، اعمال کرده‌اند.

نیروهای نظامی ایالات متحده در حال حاضر به طور محدودی در نبردها و جنگ‌های موجود، به‌طور مشخص، در منطقه غرب آسیا شرکت دارند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا بارها تاکید کرده بود قصد اعزام ارتش آمریکا به جنگ‌های دیگر کشورها را ندارد. سیاست‌های او در قبال بحران‌هایی مانند سوریه یا عراق، با انتقاد ترامپ و نیز بسیاری از جمهوری‌خواهان روبه‌رو است.

دونالد ترامپ در «فیت‌ویل» گفته است «ما ارتش خود را، نه برای ستیز، بلکه برای پیش‌گیری، تقویت می‌کنیم… به عبارت ساده، صلح را از طریق ایجاد توانایی‌ست که جست‌وجو می‌کنیم»./رادیو فردا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا