• انتشار: 27 می 2020
  • ساعت: 11:58
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44612
پرینت

ترامپ: تمام نیروهای امریکایی را از افغانستان خارج می کنم

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا یک بار دیگر تاکید کرد امریکا در افغانستان نقش پلیس را بازی کرده است اما اکنون تمام این نیروها باید از افغانستان خارج شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت تمام نیروهای آمریکایی را از افغانستان بیرون می‌کند.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته سه‌شنبه، ۶ جوزا در صحبت با خبرنگاران زمانی را در این باره مشخص نکرده، اما گفت «به سرعت هرچه مناسب» نظامیان آمریکایی افغانستان را ترک خواهند کرد.

آقای ترامپ یکبار دیگر تأکید کرد نیروهای آمریکایی در افغانستان تنها نقش پلیس را بازی کرده‌اند.

او اما گفت اگر نیاز به برگشت نظامیان آمریکایی به افغانستان باشد، آنان به عنوان نیروی پلیس نه، بل‌که به عنوان «رزمند‌گان و مبارزان» اعزام می‌شوند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: «ما از ۱۹ سال به این‌سو در آنجا (افغانستان) هستیم و به نظرم این کافی است. ما اگر بخواهیم هر زمانی می‌توانیم دو باره به آنجا برویم.»

اما روزنامۀ نیویارک تایمز از زبان منابع آگاه نوشت دونالد ترامپ در آستانۀ انتخابات ریاست جمهوری که خود نامزد حزب جمهوری‌خواه است، تلاش دارد تا وعدۀ انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ مبنی بر پایان‌دادن جنگ افغانستان و برگرداندن نظامیان آمریکایی به کشورشان را جامۀ عمل بپوشاند.

بر بنیاد توافق‌نامۀ صلح میان آمریکا و طالبان که ماه حوت سال گذشته در دوحۀ قطر امضا شد، قرار است این کشور در جریان چهار ماه شمار نظامیانش در افغانستان را به ۸۶۰۰ تن کاهش دهد و تا ۱۴ ماه تمامی نیروهای آمریکایی، افغانستان را ترک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.