• انتشار: 12 مارس 2020
  • ساعت: 11:32
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 42410
پرینت

ترامپ تمامی سفرها از اروپا به امریکا را متوقف کرد

اقای ترامپ اتحادیه اروپا را متهم کرد با محدود نکردن پروازها از چین، منجر به گسترش ویروس کرونا شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، اعلام کرد برای مهار کرونا ویروس، تمام سفرها از اروپا به آمریکا را از نیمه شب جمعه هفته جاری برای ۳۰ روز متوقف می کند.

این ممنوعیت شامل انگلستان نمی شود.

رئیس‌جمهور آمریکا که بامداد امروز پنجشنبه در سخنانی که در کاخ سفید ایراد شد، مدعی شد کشورش با سرعت در حال مقابله با ویروس کرونا است و بهترین تیم را برای این کار در اختیار دارد.

رییس جمهور امریکا تاکید کرد: “برای دور نگاه داشتن موارد تازه از مرزهای خود، کلیه سفرها از اروپا به آمریکا را معلق می کنیم.”

اقای ترامپ همچنان در این سخنرانی اتحادیه اروپا را متهم کرد با محدود نکردن پروازها از چین، منجر به گسترش ویروس کرونا شده است.

بنا بر دستور جدید شهروندان آمریکا و بستگان درجه یک آنها و نیز افراد دارای کارت سبز اقامت دائم آمریکا که برای کرونا به دقت آزمایش شده اند اجازه ورود خواهند داشت.

تا اکنون ۱۱۳۵ نفر مبتلا به کرونا ویروس در امریکا شناسایی شده است که ۳۸ نفر آنها جان باخته اند.

دونالد ترامپ گفت شرکت های بیمه درمانی آمریکا موافقت کرده اند که هزینه های بیماری ناشی از کرونا (کووید۱۹) را تحت پوشش قرار بدهند.

او گفت به زودی برنامه خود برای کمک به کارگرانی که به این بیماری دچار یا به خاطر آن قرنطینه می شوند را اعلام خواهد کرد و به وزارت دارایی دستور داد دریافت مالیات از اشخاص و شرکت هایی که به خاطر کرونا آسیب دیده اند را به تاخیر بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.