• انتشار: 12 دسامبر 2020
  • ساعت: 14:41
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 51902
پرینت

ترامپ: تزریق واکسن ضد کرونا در آمریکا طی ۲۴ ساعت آینده آغاز می‌شود

رئیس جمهور آمریکا با انتشار ویدیوئی در توئیتر آغاز واکسیناسیون ضد کرونا در آمریکا را اعلام کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شب گذشته اعلام کرد که واکسیناسیون مردم این کشور ضد کرونا با استفاده از واکسن «فایرز» طی کمتر از  ۲۴ ساعت آینده آغاز می شود.

ترامپ در ویدیوئی در حساب خود در توئیتر منتشر کرد گفت: کشور ما امروز معجزه پزشکی محقق کرد. واکسن امن و تأثیر گذار در فقط ۹ ماه ساخته شد.این یکی از بزرگترین دستاوردهای علمی در تاریخ است.

ترامپ از اعلام موافقت سازمان غذا و داروی آمریکا با استفاده از واکسن فایرز ابراز رضایت کرد.سازمان غذا و داروی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که مجوز استفاده از واکسن ضد کرونای شرکت فایرز را صادر کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین کشف واکسن‌های کرونا را بزرگترین دستاورد «تاریخ پزشکی» دانست.ترامپ تأکید کرد که واکسن های «فایرز» و «مودرنا» موفق بوده اند و این دو واکسن امن هستند.

وی تصریح کرد این دو واکسن کارایی ۹۵ درصدی خود را ثابت کرده اند و این بسیار بیشتر از توقع هاست.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد این واکسن برای همه شهروندان آمریکایی مجانی خواهد بود.

به گفته رئیس جمهوری آمریکا اولویت در تزریق نخستین واکسن‌های کرونا با افراد مسن در خانه‌های سالمندان و کارکنان بهداشت و درمان کشور خواهد بود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا حدود ۱۵میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است. تاکنون نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در این کشور اثر کرونا جان‌باخته‌اند.

پیش از این روزنامه واشنگتن پست روز گذشته- جمعه- نوشت که کاخ سفید  به « استیفان هان»رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا دستور داده است یا مجوز استفاده از واکسن «فایرز-بیون تک» را بدهد یا از مقام خود استعفا دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.