• انتشار: 2 اکتبر 2019
  • ساعت: 12:43
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 38327
پرینت

ترامپ تحقیق برای استیضاح خود را کودتا خواند

رییس جمهور امریکا در حالی تحقیق برای استیضاحش را کودتا توصیف می کند که دولت واشنگتن به شدت با این تحقیقات مخالفت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا پس از آن مطرح شد که مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور وعده داد جلوی پنج تن از مقام‌های وزارت خارجه را برای حضور در جلسه شهادت مربوط به تحقیقات بررسی اتهامات علیه ترامپ بگیرد یا آن را با تاخیر مواجه کند.

ترامپ در توئیتی نوشت: هر قدر که می‌گذرد، من بیشتر می‌فهمم که آن چیزی که دارد اتفاق می‌افتد، استیضاح نیست بلکه یک کودتا است. این اقدامی در راستای بی توجهی به قدرت مردم، آرای آنها، آزادی‌های آنها، متمم دوم قانون اساسی، حقوق مذهبی، نظامی، دیوار مرزی و حقوقی است که خدا به آنها داده است.

رییس جمهوری امریکا همچنین با انتقاد از روند تحقیق برای استیضاح مدعی شد که این روند شبیه به یک کودتا است.

پامپئو سه تن از روسای کمیته دموکرات‌های مجلس نمایندگان امریکا را که به بررسی و تحقیق برای استیضاح ترامپ دست زده‌اند به تلاش برای ارعاب، تهدید و رفتاری نامناسب متهم کرد.

این نخستین چالش استیضاح برای ترامپ است که به شدت برای حفظ ریاست جمهوری خود تلاش می‌کند؛ وی احتمالا سومین رئیس جمهوری امریکا می‌شود که توسط کنگره استیضاح می‌شود.

این نخستین اقدام از سوی سه تن از دموکرات‌های قدرتمند مجلس نمایندگان امریکا یعنی آدام شف از کمیته اطلاعاتی، الیوت انگل از کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان و الیجا کامینگز از کمیته نظارت است که به دنبال احضار پامپئو و رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ و پنج تن از دیپلمات‌ها برای شهادت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.