• انتشار: 12 ژوئن 2019
  • ساعت: 13:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35096
پرینت

ترامپ به گزارش ارتباط برادر رهبر کره شمالی با سازمان سیا واکنش نشان داد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در یک نشست خبری بر ادامه روابط خوب با رهبر کره شمالی و دریافت نامه‌ای دوستانه از او اشاره کرد و نسبت به گزارش ارتباط برادر رهبر کره شمالی با سازمان سیا واکنش نشان داد.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرده است کیم جونگ-نام، برادر ناتنی کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی که در فرودگاه مالزی کشته شد، با سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا – سیا – در ارتباط بود. آقای ترامپ در پاسخ به سئوالی در این مورد، بدون تایید یا تکذیب خبر وال استریت ژورنال گفت که “این را می‌دانم: روابط ما به شکلی است که تحت نظر من، چنین چیزی روی نمی‌داد، اما من در ا ین مورد چیزی نمی‌دانم، کسی هم خبر ندارد.”

روزنامه وال استریت ژورنال گفته گزارش خود را با استناد به یک منبع آگاه تهیه کرده است.

پیشتر، برخی دیگر از منابع خبری نیز گفته بودند که برادر رهبر کره شمالی با سازمان اطلاعات آمریکا ارتباط داشت.

در ماه فوریه سال ٢٠١٧، هنگامی که کیم جونگ-نام به عنوان مسافر ترانزیت وارد فرودگاه کوالالامپور، پایتخت مالزی شده بود، دو زن دستمال‌های مرطوبی را به صورت او کشیدند که ظرف چند دقیقه به مرگ او منجر شد. گفته شد که دستمال‌های مرطوب به مواد سمی آغشته بود و به گفته برخی منابع مالزیایی، ماموران امنیتی کره شمالی آنها را در اختیار این دو زن قرار داده بودند.

منابع رسمی اطلاعاتی در مورد ارتباط احتمالی کیم جونگ-نام با دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، زمان آغاز و نحوه این ارتباط اظهار نظری نکرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.