• انتشار: 11 ژانویه 2020
  • ساعت: 23:05
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40780
پرینت

ترامپ برای خروج از عراق خواستار غرامت ۳۵ میلیارد دالری شد

رییس‌جمهور امریکا در مصاحبه‌ای هشدار داد در صورتی که عراق، نظامیان امریکایی را اخراج کند، باید غرامتی بالغ بر ۳۵ میلیارد دالر به ایالات متحده پرداخت کند.

ونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا روز جمعه هفته گذشته هشدار داد در صورتی که عراق، نظامیان امریکایی را وادار به خروج از این کشور کند، باید هزینه سرمایه‌گذاری‌هایی را که ایالات متحده در این این کشور کرده بپردازد، یا اینکه به واشنگتن اجازه دهد همچنان در عراق بماند.
وی در این خصوص گفت:«من گفتم، اگر ما (از عراق) خارج شویم، باید به ما هزینه بدهید. اگر ما (از عراق) خارج شویم….شما باید پولی را که وارد (عراق) کردیم به ما بدهید.»
رییس‌ جمهور امریکا در پاسخ به سؤال خبرنگار فاکس‌نیوز مبنی بر این که چگونه قصد دارد از عراق غرامت دریافت کند، گفت:«ما در حال حاضر مبالغ زیادی از پول آن‌ها را در اختیار داریم. ما پول زیادی از آن‌ها را در اختیار داریم. ما ۳۵ میلیارد دالر از پول آن‌ها را در حال حاضر در حسابی داریم و من فکر می‌کنم آن‌ها با پرداخت مبلغ موافقت کنند. فکر می‌کنم که آن‌ها با پرداخت پول موافقت کنند در غیر این صورت ما در آنجا می‌مانیم.»
اوایل هفته گذشته، عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق خواستار خروج نظامیان امریکایی به منظور جلوگیری از تشدید تنش‌های ایالات متحده با ایران شد.
اظهارات عادل عبدالمهدی یک روز بعد از آن مطرح شد که دولت ترامپ در اقدامی، جنرال قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس ایران را در نزدیکی میدان هوایی بغداد به همراه هفت تن از یارانش ترور نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.