• انتشار: 17 آگوست 2019
  • ساعت: 11:11
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36803
پرینت

ترامپ با مقامات ارشد امنیتی امریکا در مورد توافق صلح افغانستان دیدار کرد

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا در مورد توافق نهایی صلح امریکا و گروه طالبان، با مقام‌های بلند پایه این کشور دیدار کرد.

 رسانه‌های امریکایی روز گذشته از ملاقات دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور با مشاوران و مقام‌های ارشد امنیتی امریکا، در مورد صلح افغانستان خبر دادند.

هدف این دیدار بررسی روند صلح امریکا با طالبان و چگونگی خروج احتمالی نیروهای امریکایی و دریافت یک راه حل برای جنگ افغانستان عنوان شده است.

در این دیدار، مایک پنس معاون ریاست جمهوری، مایک پمپیو وزیر خارجه، مارک ایسپر وزیر دفاع، جان بولتون مشاور امنیت ملی، جینا هاسپل رییس اداره استخبارات مرکزی، زلمی خلیل‌زاد و جوزف دانفورد رییس ستاد ارتش امریکا حضور داشته‌اند.

دقایقی پس از این نشست، دونالد ترامپ در تویت کوتاهی نوشت یک “ملاقات بسیار خوب” را در مورد افغانستان با مشاورانش داشته است.

آقای ترامپ افزود ملاقات کنندگان مخالف ادامه جنگ افغانستان، منتظر انجام یک معامله هستند.

از سوی هم، قصر سپید در خبرنامه‌ای در این مورد گفت “ما با ادامه همکاری نزدیک با حکومت افغانستان، برای دست‌یابی به یک موافقتنامه جامع صلح به شمول کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس تعهد می‌مانیم.”

در این اعلامیه افزوده شده دولت امریکا باید اطمینان حاصل کند که از خاک افغانستان دیگر هرگز برای تهدید امریکا و یا سایر متحدانش استفاده نخواهد شد.

اعلامیه همچنین افزوده دولت امریکا متعهد است تا افغان‌ها را با هدف کار برای صلح گردهم بیاورد.

این در حالی است که دورهشتم مذاکره امریکا و طالبان هفته گذشته به پایان رسید و دو طرف اعلام کردند به توافق نهایی دست یافته اند؛ اما هیات مذاکره کننده دوجانب لازم دیده اند تا برای امضای توافقنامه صلح با مقام‌های بالاتر مشورت کنند.

پیش از این دولت امریکا گفته بود تلاش دارد تا اول سپتمبر سال جاری میلادی صلح در افغانستان تامین گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.