• انتشار: 18 دسامبر 2019
  • ساعت: 17:32
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40076
پرینت

ترامپ: از پس کره شمالی بر می آییم

رییس‌جمهور امریکا با بیان اینکه دولتش فعالیت‌ها در کره شمالی را به دقت زیر نظر گرفته‌، تاکید کرد هر اقدام نامناسب پیونگ‌یانگ بسیار ناامید کننده خواهد بود.

دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا، همزمان با افزایش تنش‌ها با کره شمالی، گفت واشنگتن به دقت اعمال و رفتار پیونگ‌یانگ را زیر نظر گرفته است.

ترامپ دوشنبه شب طی جلسه‌ای در کاخ سفید، با بیان اینکه امریکا به دقت کره شمالی را زیر نظر دارد، توضیح داد: «اگر کره شمالی چیزی را زیر سر داشته باشد، واقعا از آنها ناامید و ناراضی می‌شوم، ولی خوب ما از پس آن بر می‌آییم».

در همین حال، «استفن بیگون» فرستاده ویژه ترامپ در امور کره شمالی روز دوشنبه وارد سئول شد تا به زعم تحلیلگران و کارشناسان، مذاکرات با پیونگ‌یانگ در خصوص خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره را احیا کند.

روز شنبه گذشته رسانه دولتی کره شمالی از انجام دومین آزمایش «مهم» در سایت موشکی «سوهائی» خبر داده و گفت از آن برای نتایج این آزمایش تقویت «بازدارندگی استراتژیک هسته‌ای» خود را استفاده می‌کنند.

رهبر کره شمالی پیشتر تا پایان سال جاری میلادی برای اتخاذ یک رویکرد منعطف در قبال کره شمالی به واشنگتن مهلت داده و اعلام کرده بود که «محدوده زمانی برای گفت‌وگو که در سخنرانی سیاسی رهبر عالی کره شمالی برای امریکا معین شد، پایان امسال است».

همزمان با نزدیک شدن به موعد ضرب‌الاجل رهبر کره شمالی به امریکا، دولت پیونگ‌یانگ روز پنجشنبه با قطع امید تلویحی از مذاکره با امریکا، گفته بود واشنگتن دیگر چیزی برای ارائه به ما در مذاکرات ندارد.

این در حالی است که رییس‌جمهور امریکا و رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه‌ای نداشت.

پس از آن دور دوم مذاکرات میان رهبران این دو کشور در پایتخت ویتنام برگزار شد که آن نیز به شکست ختم شد.

بار سوم، ترامپ و کیم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ‌گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.