• انتشار: 15 جولای 2020
  • ساعت: 15:37
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 45811
پرینت

ترامپ از اقدامات جدید در مورد مهاجرت خبرداد

برنامه DACA از اخراج جوانانی جلوگیری می کند که در کودکی بدون داشتن ویزا یا مدرک مهاجرت به آمریکا آورده شدند. از این گروه به عنوان “آرزومندان” یاد می شود.

رئیس جمهور آمریکا در بیاناتی اظهار داشت که در آینده نزدیک سندی را در خصوص اقدامات گسترده در “زمینه مهاجرت” امضا خواهد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده در بیاناتی ابراز داشت: «در آینده ای بسیار نزدیک من سند جدیدی را در مورد اقدامات گسترده در زمینه مهاجرت، که شامل اقدامات بسیار بزرگ بر اساس مزایا خواهد بود، امضاء می‌کنم».

ترامپ چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «من می توانم این کار را بر اساس طرح مهاجرتی DACA  (برنامه ای که حدود ۷۰۰-۸۰۰ هزار مهاجر غیرقانونی را از تبعید محافظت می کند) انجام دهم».

ترامپ جزئیات بیشتری را در خصوص این موضوع ارائه نکرد.

طرح داکا، در سال ۲۰۱۲ توسط دولت باراک اوباما روی دست گرفته شد و به اجرا در آمد. داکا مخفف جمله، Deferred Action for Childhood Arrivals، است.

این برنامه از اخراج جوانانی جلوگیری می کند که در کودکی بدون داشتن ویزا یا مدرک مهاجرت به آمریکا آورده شدند. از این گروه به عنوان “آرزومندان” یاد می شود.

دولت ترامپ از سال ۲۰۱۷ در تلاش بود به این برنامه که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما معرفی شد پایان دهد.

اما دیوان عالی آمریکا  بعد از آن بررسی این موضوع را آغاز کرد که دادگاه ابتدایی حکم داده بود دولت ترامپ دلایل کافی برای پایان دادن به این برنامه ارائه نکرده است و از توضیحات کاخ سفید انتقاد کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.