• انتشار: 10 آگوست 2020
  • ساعت: 13:48
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 46950
پرینت

ترامپ: آماده کمک به تحقیقات درباره انفجار بیروت هستیم

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌یی در مورد کنفرانس اینترنتی اهدا کنندگان کمک به لبنان گفت رییس جمهور ترامپ نیز در این کنفرانس اشتراک کرده بود.

دونالد ترامپ روز( یک شنبه، ۱۹ اسد ) در کنفرانس اهدا کنندگان کمک به لبنان، به آمادگی امریکا برای تحقیق در مورد انفجار بیروت تاکید کرد.

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌یی در مورد کنفرانس اینترنتی اهدا کنندگان کمک به لبنان گفت رییس جمهور ترامپ نیز در این کنفرانس اشتراک کرده بود.

در بیانیه کاخ سفید آمده است ترامپ به همراهی رهبران بین‌المللی در یک کنفرانس انترنتی در مورد لبنان شرکت و مراتب تسلیت خود را نسبت به قربانیان انفجار بیروت ابراز کرد.

بر اساس این بیانیه؛ رییس جهور ترامپ به کمک و همکاری امریکا به مردم لبنان تاکید کرده و گفته است که ” ایالات متحده آماده و مایل به ادامه امداد رسانی برای کمک به مردم لبنان در بهبودی از این وضعیت است.”

بیانیه می‌افزاید ترامپ از دولت لبنان خواست که در رابطه به انفجار بیروت تحقیقات کامل و همه‌جانبه انجام دهد و ایالات متحده آماده است برای انجام این گونه تحقیقات همکاری کند.

کنفرانس مدد رسانان به لبنان با حضور مقامات کشور های قدرتمند جهان به میزبانی رییس جمهور فرانسته و سازمان ملل متحد روز گذشته برگزار شد.

اشتراک کنندگان این کنفرانس بر ادامه‌ی همکاری شان به لبنان تاکید کردند و مدد رسانی به باشندگان بیروت را از مسوولیت‌های شان عنوان کردند.

بیروت پایتخت لبنان به روز سه شنبه گذشته گواه‌ی یک انفجار مهیب بود که دست کم ۱۶۰ تن کشته و بیش از ۵۰۰۰ هزار تن دیگر زخمی شدند و نیز میلیارد ها دالر خساره مالی وارد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.