• انتشار: ۱۹ حمل ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۱۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 56489
پرینت
امریکا به حمله طالبان به میدان هوایی قندهار واکنش نشان داد

تداوم چنین حملاتی به صلح افغانستان ضربه می زند

وزارت دفاع ایالات متحدۀ امریکا (پنتاگون) در واکنش به حملۀ موشکی طالبان بر میدان هوایی قندهار می‌گوید ادامۀ این حمله‌ها به روند جاری صلح افغانستان صدمه می‌زند.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا دیروز (چهارشنبه، هژدهم حمل) در یک نشست خبری حملۀ موشکی طالبان بر میدان هوایی قندهار را محکوم کرده است.

سخنگوی وزارت دفاع امریکا هشدار می‌دهد ادامۀ این دست حمله‌ها روند جاری صلح افغانستان را صدمه می‌زند. او اما خاطرنشان می‌سازد که نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان هم‌اکنون چشم‌ به راه نتیجۀ مثبت تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان جنگ هستند و علیه طالبان اقدام نظامی نخواهند کرد.

این در حالی است که جنگ‌جویان طالبان دیروز میدان ‌هوایی قندهار را هدف حملۀ موشکی قرار دادند. طالبان مدعی شدند در پی این حمله تلفاتی بر نظامیان افغانستان و خارجی وارد کرده‌اند. مسوولان محلی در ولایت قندهار اصابت چهار فیر راکت بر میدان هوایی قندهار را تأیید می‌کنند، اما وارد شدن تلفات را نمی‌پذیرند.

پیش از این نیز جنگ‌جویان طالبان یک مرکز مشترک نظامی نیروهای امنیتی افغانستان و نظامیان خارجی را در مرکز ولایت خوست هدف حملۀ راکتی قرار داده‌اند. پس از امضای موافقت‌نامۀ صلح میان طالبان و امریکا، این دومین حملۀ طالبان بر نظامیان امریکایی در کشور است. این حملۀ راکتی در حالی صورت می‌گیرد که در بیش از یک سال گذشته طالبان حمله‌های خود بر نظامیان خارجی را متوقف کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.