• انتشار: 26 سپتامبر 2016
  • ساعت: 12:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13635
پرینت
وزارت داخله:

تدابیر شدید امنیتی برای دانشگاه آمریکایی افغانستان در نظر گرفته می شود

جنرال تاج محمد جاهد وزیر امور داخله کشور گفته است که تدابیر امنیتی شدیدی از این پس برای دانشگاه آمریکایی افغانستان در نظر گرفته می شود.

جنرال تاج محمد جاهد وزیر امور داخله کشور روز گذشته در دفتر کارش با داکتر محمد فایض رئیس دانشگاه امریکایی افغانستان دیدار کرد.

در این دیدار آقای جاهد گفت که وزارت امور داخله کشور از این پس تدابیر امنیتی شدیدی برای این دانشگاه در نظر می گیرد.

وزیر امور داخله گفت “نیروهای پولیس ملی با تمام امکانات در جهت رفاه وآسایش مردم سعی و تلاش نموده و تلاش می ورزند تا امنیت نهاد های غیر دولتی به ویژه نهادهای اکادمیک را تامین نمایند.”

وی افزود “حفاظت از محلات آموزشی برای نیروهای پولیس ملی از اولویت برخوردار است و پولیس پیوسته تلاش می کند تا فضای امنی برای گسترش علم و دانش در جامعه فراهم سازد.”

همچنین، داکترمحمد فایض رئیس دانشگاه آمریکایی در افغانستان ضمن حمایت از نیروهای امنیتی، از عمل کرد این نیروها جهت سرکوب مهاجمینی که چندی پیش به این دانشگاه حمله ور شدند، قدر دانی کرد.

اوایل ماه گذشته، چندین مهاجم مسلح به دانشگاه آمریکایی افغانستان واقع در سرک دارالامان کابل حمله کردند که پس از ۱۰ ساعت درگیری دو مهاجم این رویداد کشته شدند.

در این رویداد خونین، ۱۳ تن به شمول ۷ دانشجو کشته شدند، و ۳۵ تن دیگر به شمول ۹ نیروی امنیتی زخمی شدند.

چند روز پیش از این رویداد نیز، ۲ تن از اساتید خارجی این دانشگاه (یک آمریکایی و یک استرالیایی) توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شدند.

گفته می شود ۵ فرد مسلح که یونیفورم پولیس نیز نیز به تن داشتند این دو استاد را از موترشان در نزدیکی محل دانشگاه پایین کرده و به مکان نامعلومی بردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.