• انتشار: 25 فوریه 2020
  • ساعت: 11:44
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 41936
پرینت
هشدار نیروهای امنیتی به معترضان انتخاباتی

تخریب اموال عمومی و ممانعت در کار نهادهای دولتی برخورد قانونی شدید در پی دارد

وزارت امور داخله در اعلامیه مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی به معترضان انتخاباتی دستور داده از تخریب اموال عمومی و ایجاد مانع در کار نهادهای دولتی بپرهیزند در غیراینصورت با برخورد شدید قانونی مواجه خواهند شد.

وزارت داخله با نشر “اعلامیۀ مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی” هشدار داده است هرگونه حمله و آسیب به تاسیسات دولتی و ایجاد ممانعت در کار نهادهای دولتی “خیانت ملی و جرم” پنداشته می‌شود.

در این اعلامیه ای روز گذشته دوشنبه ۲۴ فبروری (پنجم حوت) نشر شد، خطاب به معترضان گفته شده است به “غصب یا تخریب نهادهای دولتی” اقدام نکنند، در غیر آن با برخورد جدی قانونی روبرو خواهند شد.

در اعلامیۀ مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی، همچنین از معترضان و دسته‌های انتخاباتی معترض خواسته شده است در پرتو قانون حرکت‌های مدنی شان را راه اندازی کنند؛ از حمل اسلحه بپرهیزند و تاسیسات عامه و دولتی را تخریب نکنند.

همچنین، از معترضان خواسته شده است پیش از راه اندازی حرکت‌های مدنی اعتراضی، زمان و مکان تظاهرات را با نیروهای امنیتی و دفاعی شریک ساخته و نظم عامه را برهم نزنند.

در پی اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که در آن محمد اشرف غنی، برنده اعلام شد، عبدالله عبدالله، رقیب انتخاباتی آقای غنی نتایج را نپذیرفت و آن را “تقلب آمیز” خواند.

آقای عبدالله که پس از اعلام نتایج انتخابات به ایجاد “حکومت همه شمول” وعده سپرده بود، در سه روز گذشته والیان جدید را دست کم سه ولایت معرفی کرده است.

قرار است محمد اشرف غنی روز پنجشنبه ۲۷ فبروری (هشتم حوت) مراسم تحلیف را به جا آورد، اما آقای عبدالله نیز گفته است به زودی مراسم تحلیف ریاست جموری را انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.