• انتشار: ۴ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۰۰:۴۵
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 5441
پرینت
داکتر عبداله:

“تحریک طالبان پاکستان برای همیشه نمی تواند فرار کند”

داکتر عبداله عبداله رئیس اجرایی کشور می گوید که ملا فضل اله رهبر تحریک طالبانی پاکستان از چندین عملیات نیروهای امنیتی کشور جان سالم به در برده است، اما وی نمی تواند تا ابد از دست نیروهای امنیتی کشور فرار کند.

گفته می شود که ملا فضل اله که مشهور به ملا رادیو نیز است در سال ۲۰۰۹ پس از اینکه نظامیان پاکستان عملیاتی را در منطقه سوات این کشور راه اندازی کردند، با چندین تن از همراهان خود به مناطق شرقی کشور آمد و در آنجا برای خود پناهگاهی فراهم کرد.

مقامات پاکستانی مدعی هستند که از آن زمان تاکنون وی از خاک افغانستان استفاده می کند و عملیات تروریستی را علیه پاکستان راه اندازی میکند؛ ادعایی که از سوی مقامات کشور همیشه رد شده است.

داکتر عبداله در گفتگویی با روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان گفت سیاست افغانستان ایجاب نمی کند تا تروریست علیه دیگر کشورها در خاک خود تولید کند.

آقای عبداله افزود “ما آماده هر نوع خطر کردن هستیم، اما از پاکستان نیز می خواهیم تا در کنار ما برای صلحی فراتر بایستد.”

رئیس اجرایی کشور ادعاهای پاکستان مبنی بر اینکه از خاک افغانستان علیه دیگر کشورها استفاده می شود را رد کرده و همچنین گفت هیچ قومیت مشخصی در افغانستان رویکرد ضد پاکستانی نداشته است.

گفتنی است که پاکستان در ماه جولای سال ۲۰۱۵ اولین دور از مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان را سازماندهی و میزبانی کرد، اما دور دوم این مذاکرات که قرار بود چند روز بعد از دور اول این مذاکرات برگزار گردد پس از انتشار خبر مرگ ملا محمد عمر رهبر طالبان به تعویق افتاد و تاکنون نیز برگزار نشده است.

آقای عبداله گفت که مقامات در کشور اطلاع نداشتند که ملا عمر دو سال پیش مرده است.

رئیس اجرایی کشور همچنین در این گفتگو تائید کرد که ملا اختر منصور رهبر جدید طالبان زنده است اما در یک درگیری میان طالبان زخمی شده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.