اجتماعیِتیتر یک

تجمع زنان مقابل وزارت امور زنان برای حق کار و تحصیل

شماری از خانم ها در «حزب موج تحول افغانستان» با همکاری «شبکه مشارکت سیاسی زنان افغانستان» امروز (یکشنبه ۲۸ سنبله) با برگزاری یک نشست خبری در کابل نسبت به اقدام اخیر طالبان مبنی بر بازگشایی مکاتب بدون حضور دختران و تغییر نام وزارت امور زنان به وزارت دعوت و ارشاد اعتراض کردند.

پس از اتمام این کنفرانس خبری، اعضای «شبکه مشارکت سیاسی زنان افغانستان» با در دست داشتن شعارهایی چون «تحصیل کار آزادی، پیش به سوی آبادی»، «خاک پاکم را گرفتی، درس و مشقم را نگیر» و «مشارکت سیاسی، در قانون اساسی» به سوی وزارت امور زنان رفتند.

این خانم ها در مقابل ساختمان وزارت امور زنان سابق خواستار بازگشایی مکاتب دخترانه و همچنین باز شدن دوباره وزارت امور زنان شدند.

لازم به ذکر است که وزارت معارف به رهبری طالبان روز جمعه (۲۶ سنبله) طی اطلاعیه ای اعلام کرد که مکاتب و مدارس پسرانه سر از روز شنبه (۲۷ سنبله) بازگشایی می شود، اما به مکاتب و تحصیل دختران اشاره ای نکرد.

پس از آن موجی از واکنش ها در کشور ایجاد شد و شماری از دانش آموزان پسر با اعتراض در فضای مجازی با شعارهایی چون «تا خواهرانمان به مکتب نروند، به مکتب نمی رویم» به این تصمیم طالبان اعتراض کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا