اجتماعی

تجلیل از روز ملی خبرنگار در بدخشان؛ طالبان: روز خبرنگار یک دسیسه غربی است

از ۲۷ حوت روز ملی خبرنگار توسط شماری از خبرنگاران و مسئولین رسانه های محلی بدخشان در رادیو و تلویزون پامیر در شهر فیض آباد در یک برنامه رادیویی تجلیل و گرامیداشت بعمل آمد.

معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان برای بدخشان در این برنامه خطاب به خبرنگاران و مسئولان رسانه های محلی بدخشان گفت که روز ملی خبرنگار در حقیقت یک دسیسه برای خبرنگاران مسلمان از طرف کشورهای غربی است.

آقای احمدی در روز تجلیل خبرنگار خطاب به خبرنگاران گفت که خبرنگاران نباید اطلاعاتی را که فاقد حقیقت است انعکاس دهند، حتا اگر برای بقای نظام باشد.

وی گفت اطلاعاتی را که منافع ملی و اسلامی را زیر سوال نبرد، رسانه ها در اولویت برنامه های نشراتی خود قرار دهند.

مطابق به گفته های آقای احمدی، رسانه در حکومت جمهوریت در بدل مقدار پول ناچیز آله رسیدن به اهداف حمایت کنندگان واقع شده بود.

وی همچنین افزود که امارت اسلامی طالبان به رسانه ها اجازه نخواهند داد که بر خلاف منافع اسلامی و ملی نشرات نمایند.

احمدی گفت که برای حمایت و پشتیبانی از رسانه های محلی و خبرنگاران امارت اسلامی تلاش های جدی خواهد نمود.

از روز ملی خبرنگاران در حالی در بدخشان تجلیل می شود که بسیاری از خبرنگاران وظیفه های خود را از دست داده و شماری دیگر به شکل رضا کار به وظیفه های خود ادامه می دهند.

همچنین این در حالیست که ریاست استخبارات طالبان طی چند روز گذشته دست به بازداشت گروهی خبرنگاران در سطح کشور زده است.

دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) پس از انتشار خبر بازداشت سه تن از کارکنان شبکه طلوع نیوز در بیانیه ای نگرانی عمیق خود را نسبت به بازداشت خبرنگاران و کارکنان رسانه ای ابراز کرد و از امارت اسلامی خواست تا هر چه سریع تر این خبرنگاران آزاد گردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا