• انتشار: 27 آگوست 2018
  • ساعت: 11:40
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 28765
پرینت
داکتر عبدالله در جلسه شورای وزیران

تبانی دولت و نیروهای بین‌المللی با داعش واقعیت ندارد

داکتر عبدالله، رئیس اجراییه، شایعات مربوط به تبانی دولت و نیروهای ائتلاف با داعش در افغانستان واقعیت ندارد و کاملا بی اساس است.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرائیه در نشست امروز شورای وزیران گفت: «اینکه شنیده می‌شود هلی‌کوپترهای ناشناس در برخی مناطق افغانستان داعش را تجهیز می کند کاملا بی اساس است. نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در صف اول مبارزه با داعش قرار دارند و در این راه قربانی می‌دهند و نیروهای بین‌المللی نیز همکاری می‌کنند»
وی افزود دولت وضعیت امنیتی کشور، چالش‌های موجود، عوامل ایجاد ناامنی و پیشرفت‌های صورت گرفته را زیر نظر دارد و از دشمن غافل نیست.
داکتر عبدالله عبدالله همچنین اعلام آتش‌بس با طالبان در روزهای عید قربان را خواست مردم دانست و تاکید کرد افغان‌ها باید صاحب پروسه صلح باشند.
رئیس اجرایی از استعفای حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی، ابراز تاسف نمود و گفت: «آقای اتمر به عنوان یک مدیر توانا در دولت وحدت ملی با اقتدار وظایف خود را انجام می‌داد؛ اتمر نماینده شایسته‌ای برای امنیت ملی کشور بود، به خوبی توانست نهادهای امنیتی را هماهنگ کند و در تعامل با سایر کشورها همواره منافع ملی را مد نظرداشت.»
داکترعبدالله اختلاف نظر خود با اتمر روی برخی موضوعات را برخواسته از ماهیت کار سیاسی دانست و عملکرد مفید اتمر در دوران کاری‌اش را ستود.
همچنین افزود حکومت به برگزاری انتخابات و تامین امنیت متعهد است و اجازه نمی‌دهد برخی تصمیمات مصلحت‌اندیشانه به سلامت انتخابات ضربه بزند.
قابل ذکر است اگرچه پس از حملات راکتی به اطراف مسجد عیدگاه کابل در روز عید قربان، رئیس جمهور غنی از مسئولین سه نهاد امنیتی کشور خواسته بود استعفا دهد اما روز شنبه هفته جاری از تصمیم خود برگشت و استعفای وزرای امور داخله و دفاع و رئیس امنیت ملی را نپذیرفت.
گفته می‌شود مخالفت رئیس اجرایی با استعفای ناگهانی مسئولین عالی رتبه نهادهای امنیتی دلیل تغییر عقیده غنی بوده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.