• انتشار: 27 ژوئن 2019
  • ساعت: 18:19
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35328
پرینت

تا روز شنبه ثبت نام تقویتی رای دهندگان به پایان می رسد

رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید، ثبت نام تقویتی رأی‌دهندگان روز شنبه هفته آینده(۸ سرطان) در ۳۳ ولایت کشور پایان می یابد اما ثبت‌نام رأی‌دهندگان در ولایت غزنی به مدت یک هفته دیگر تمدید شده است.

خانم حوا علم نورستانی امروز پنج‌ شنبه در نشست خبری در کابل گفت، پروسه ثبت‌نام تقویتی انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه(۸سرطان) به جز ولایت غزنی پایان یافته، اما ثبت‌نام رأی دهندگان در ولایت غزنی به مدت یک هفته دیگر تمدید شده است.

او افزود، از مجموع ۴۵۹ مرکز ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان، ۴۲۸ مرکز فعال و ۳۱ مرکز غیرفعال گزارش شده است و مراکز مسدود به تفکیک ولایت‌ها، ولایت هلمند ۵ مرکز، زابل ۲ مرکز، ارزگان ۲ مرکز، نورستان ۲ مرکز، بادغیس ۲ مرکز، هرات ۲ مرکز، فراه ۳ مرکز، جوزجان ۱ مرکز، فاریاب ۵ مرکز، سرپل ۱ مرکز، بغلان ۱ مرکز، تخار ۱مرکز، پکتیکا ۱ مرکز، بدخشان ۲ مرکز و قندز ۱ مرکز می‌باشد.

به گفته خانم نوستانی، از آغاز این روند تاکنون، به جز ولایت غزنی، ۱۲۲ هزار و ۹۱۰ مرد، ۶۹ هزار و ۲۸ زن و هم‌چنان دو هزار و ۹۳۲ کوچی ثبت‌نام کرده‌اند.

او خاطرنشان کرد در ولایت غزنی تا تاریخ چهار سرطان، از مجموع ۲۵۲ مرکز، ۴۲ مرکز آن غیرفعال بوده و نیز در مراکز فعال آن، ۱۴ هزار و  ۹۲۸ مرد، ۱۲ هزار و ۶۸۸ زن و هم‌چنان ۲۴۰ کوچی ثبت‌نام کرده‌اند.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات از نهادهای جامعه مدنی، احزاب سیاسی، رسانه‌ها و همچنان از ادارات حکومتی خواست در این دو روز باقی مانده در قسمت تشویق مردم برای ثبت‌نام رأی‌دهندگان همکاری جدی کنند.

این در حالی است که ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان برای انتخابات ریاست جمهوری و همچنان ثبت‌نام عمومی رأی‌دهندگان در ولایت غزنی به تاریخ ۱۸ ماه جوزا آغاز شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.