• انتشار: 6 فوریه 2019
  • ساعت: 12:09
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 32013
پرینت
مایک پُمپئو وزیر خارجه امریکا

تا برقراری صلح دوامدار همکاری نظامی امریکا و افغانستان ادامه دارد.

مایک پُمپئو وزیر امور خارجه امریکا در گفتگوی تلفنی بر تداوم حمایت امریکا از افغانستان تا برقراری صلح پایدار تأکید کرده است.

به گزارش رها، وزیر خارجه امریکا در یک گفتگوی تلفنی با رئیس‌جمهورغنی گفته است که “تا برقراری صلح دوامدار، اتحاد نظامی میان افغانستان و امریکا برقرار می‌باشد.

ارگ ریاست جمهوری در یک اعلامیه گفته است، محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور و مایک پُمپئو، وزیر امورخارجه امریکا شامگاه روز گذشته(سه‌شنبه، ۱۶ دلو) طی تماس تلفنی، در مورد همکاری‌های دوامدار هر دو کشور در مورد پروسه صلح و انتخابات آینده ریاست جمهوری صحبت کرده‌اند.

وزیر خارجه امریکا گفته است که شایعات نمی‌تواند جای عمل را بگیرد، مناسبات هر دو کشور مستحکم است و تا برقراری صلح دوامدار در افغانستان اتحاد نظامی برقرار می‌باشد.

مایک پُمپئو در مورد پروسه صلح افغانستان نیز گفته است که ایالات متحده امریکا، از مذاکرات صلح به محوریت دولت افغانستان، حمایت می‌کند.

رئیس جمهور نیز در این گفتگوی تلفنی، از کمک‌های ایالات متحده امریکا به افغانستان قدردانی کرده، گفته است که مناسبات میان دولت افغانستان و دولت ایالات متحده امریکا درازمدت و مستحکم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.