• انتشار: 13 آوریل 2020
  • ساعت: 14:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43530
پرینت
روند ترورها همچنان در کشور ادامه دارد

تاکنون ۳ محافظ ویژه رئیس جمهور ترور شده است

با ترور یکی دیگر از محافظان رئیس جمهور غنی که شب گذشته در ولسوالی پغمان صورت گرفت تعداد محافظان ترور شده رئیس جمهور به سه تن رسیده است.

طی یک ماه اخیر ترورهای زنجیره‌ای در کابل و برخی از ولایات کشور افزایش یافته که تنها در دوهفته گذشته سه محافظ رئیس جمهور کشته شده اند.

رسانه‌ها امروز دوشنبه از ترور یکی دیگر از محافظان رئیس جمهور خبر دادند.

«مجیب الرحمان ضیا» خبرنگار در صفحه فیسبوک خود نوشت، یکی از محافظان رئیس جمهوری شب گذشته در ولسوالی پغمان هدف حمله افراد ناشناس قرار گفته و کشته شده است.

وی افزود یک نفر در رابطه با این ترور بازداشت شده است اما نهادهای  امنیتی و وزارت داخله در این باره اظهار نظری نکرده است.

در ۱۵ حمل نیز  «قیام الدین مقصودی»  و شنبه شب گذشته نیز «سیدعطاالله» دو تن از محافظان ویژه ریاست جمهوری در دو حمله جداگانه هدف قرار گرفته و کشته شده بودند.

تاکنون هیچ شخص و یا گروهی مسئولیت این ترورها را برعهده نگرفته است و افزایش ترورها باعث نگرانی‌مردم شده است.

یازدهم حمل نیز کابل شاهد ترور «ژنرال شرمیلا» یکی از نظامیان زن در دستگاه اداره امنیت ملی بود که موتر وی توسط افراد ناشناس بمب گذاری و پس از انفجار در شفاخانه جان باخت.

چند ماه پیش نیز فرمانده گارد ریاست جمهوری باانفجار بمب جاسازی شده در موترش در کابل زخمی و سپس در شفاخانه جان داد. روز گذشته رئیس شهری اداره امنیت ملی «پکتیا» در حمله افراد مسلح ناشناس از یک موتر هدف قرار گرفت و با دو محافظ خود کشته شدند.

هفت روز پیش یکی از بزرگان «میدان وردک» به نام «ضیالدین کمال» ربوده و پس از چند روز جسد وی در کنار سرک یافت شد.

«رحمت الله نبیل» رئیس پیشین امنیت ملی که خود زمانی برای حفاظت از رئیس جمهور گارد محافظین رئیس جمهور را پایه گذاری کرد نسبت به افزایش ترور محافظان رئیس جمهور ابراز نگرانی کرده است.

وی در صفحه اجتماعی خود نوشته است ۱۵ سال پیش این نهاد مهم را که از فنی ترین نهاد در منطقه می باشد، ایجاد کرد تا در شرایط سخت امنیتی از ریئس جمهوری و مهمانان ریاست جمهوری محافظت کنند و آنها دراین وظیفه موفق بوده اند.

نبیل گفته است در این روزها همکاران دلیر و شجاع به طور ناجوانمردانه به شهادت می ‌رسند؛ که برایم آزار دهنده است.

رئیس سابق اداره امنیت ملی خطاب به نیروهای امنیتی نوشته است پس از امضای توافقنامه صلح قطر بین آمریکا و طالبان گروه‌های تروریستی در راهبرد خود تغیراتی ایجاد کرده اند که باید متوجه آنها باشند.

به باور نبیل تروریست‌ها به تازگی در تلاش برای به چالش کشیدن علمای دینی نیز هستند تا این کشتارها را مشروع جلوه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.