• انتشار: 25 اکتبر 2020
  • ساعت: 13:14
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 50015
پرینت
با ادامه جنگ بین ارمنستان و آذربایجان

تانک ها و تجهیزات نظامی ایران در نوار مرزی مستقر شدند

در ادامه جنگ ارمنستان و اذربایجان و شلیک راکت به خاک ایران، گروه هایی از نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران در نوار مرزی مستقر شده اند.

سپاه پاسداران ایران اعلام کرد تانک‌ها و تجهیزات نظامی را در نوار مرزی شمال غرب ایران در مناطق خدا آفرین و جلفا مستقر کرده است. این اقدام در پی ادامه در‌گیری‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره‌باغ صورت گرفته است.

از آغاز دور جدید درگیری‌ها در تاریخ ۲۷ سپتامبر در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ چندین بار مناطقی در خاک ایران نیز مورد اصابت راکت قرار گرفته است.

سایت سپاه نیوز وابسته به سپاه پاسداران ایران به نقل از یک عضو سپاه، گفت: «برابر دستور سلسه مراتب فرماندهی تیپ مکانیزه امام زمان نیروی زمینی سپاه پاسداران ماموریت یافت برای دفاع از تمامیت ارضی کشورمان و دفاع از مناطق مردم ولایتمدار خداآفرین در این منطقه مستقر باشد.»

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه ایران با حضور در مناطق مرزی آذربایجان شرقی به خبرنگاران گفت: «با توجه به درگیری های اخیر بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه یگان‌هایی از نیروی زمینی سپاه به این منطقه اعزام و مستقر شده اند.» وی افزود: «هرگونه تغییر در ژئوپلیتیک مرزی، خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.»

بخش‌هایی از ایران شامل فضولی، جبرائیل و زنگلان با منطقه قره‌باغ هم مرز است که جمهوری آذربایجان دو روز پیش اعلام کرد این شهرها را در کنترل خود گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.