• انتشار: ۱۹ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۸:۵۶
  • سرویس: دیدگاه ها
  • کدخبر: 67578
پرینت

تاملی برزمینه های بحرانی به نام طالبان؛ طرح ایجاد بحران، و اداره آن (۲)

استعمارانگلیسی از۱۰۰ سال پیش با حضور فیزیکی در شبهه قاره هند و با مطالعه میدانی به این نتیجه رسید که تا فارسی زبانان چند کشور پیوسته به هم خراسان از قبیل تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان، کشمیر، ایران، با عقاید عقلانیت تشیع دراین منطقه وسیع با جمیعت نزدیک به دو میلیاردی متحد باشند تمدن متحد غربی براین مردم پیاده نخواهد شد.  

طرح ایجاد بحران و اداره آن بیش از ۲۰ سال قبل توسط آمریکای شیطان و روباه پیر ریخته شد.

البته انگلیس بعد از چندین دهه مطالعه بر نحوه تسلط بر شبه قاره هند (هندشرقی پاکستان، افغانستان، هند، کشمیر) فهمید که تمدن خراسان قدیم یعنی فرهنگ و تمدن بلخ، بخارا، سمرقند، غزنین، غرجستان، بامیان، بدخشان، هرات، کرمان، اصفهان، و سیستان بلوچستان متعلق به زبان فارسی و فارسی زبانان است و تفکر شیعی علوی براین منطقه یعنی خراسان آن زمان حاکم است.

لذا وقتی که طالبان  20 سال قبل بر بامیان مسلط شدند با دستورغیر مستقیم انگلیس و پاکستان بت های عجین شده از علم و فرهنگ و تمدن دوهزار و پانصد ساله نیاکان مردم هزاره را تخریب کردند.  

استعمارانگلیسی از۱۰۰ سال پیش با حضور فیزیکی در شبه قاره هند و با مطالعه میدانی به این نتیجه رسید که تا فارسی زبانان چند کشور پیوسته به هم خراسان از قبیل تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان، کشمیر و ایران با عقاید عقلانیت تشیع در این منطقه وسیع با جمیعت نزدیک به دو میلیاردی متحد باشند، عملا طرح تمدن متحد غربی براین مردم پیاده نخواهد شد.  

لذا به این نتیجه رسیدند که از نظر جنگی و نیروی قهریه نمی توان پیروز شد، زیرا تجربه شکست را در این زمینه داشتند؛ بنابراین طرح معروف «اختلاف انداز و حکومت کن» را با هدف نقشه جنگ نیابتی اجرایی ساختند.

اولین مرحله این نقشه شوم ازطریق تقسیم بندی جغرافیایی بود:

۱- هند را به چهار بلوکه و ۵ کشورتقسیم کردند.

۲- بعد از اینکه پاکستان را به عنوان یک کشور مستقل از هند اعلام کردند، کشمیر را مایه اختلاف دائمی میان هند و پاکستان قرار دادند.

۳- خط دیورند را میان پاکستان و افغانستان مایه اختلاف دائمی قراردادند.  

۴- آب هیرمند را میان افغانستان و ایران مایه اختلاف قراردادند.

از نظر اجتماعی جمعیتی :

۱- هند نزدیک به ۱،۳۶۸،۰۰۰،۰۰۰ جمعیت دارد.

۲- پاکستان ۲۲۰ میلیون جمعیت دارد.

۳- کشمیر۳ میلیون جمعیت دارد.

۴- ایران ۸۴ میلیون جمعیت دارد.

۵- افغانستان تقریبا ۴۰ میلیون جمعیت دارد که در منطقه با اقلیت زبان فارسی و اکثرا عقاید عقلانیت شیعی علوی قرار گرفته است.  

طرح «اختلاف انداز و حکومت کن» را  برای تغییر جمعیتی و اعتقادی بعد از شکست شوروی از افغانستان، جدی تر از گذشته اجرایی کردند.  

به این شیوه که اعتقاد این مردم را از تشیع و حنفی بودن به سلفی وهابی تکفیری تغییر دهند؛ لذا ۴۰ سال قبل با کمک پول نفت عربستان و نقشه انگلیس و با نقشه دوم آمریکایی ها مبنی بر ایجاد بحران و نحله های بحران زا و قرائت جدید از اسلام را اجرایی کردند، و شروع کردند به جذب پسرها با سن پایین در مدارس دینی با بودجه عربستان آمریکا و انگلیس.

درنتیجه مکتب (دیوبندی) درهند، سپاه صحابه جنگوی در پاکستان، القاعده و طالبان در افغانستان و… را تاسیس کردند. این انبوه جمعیت به شدت فقیر با توزیع امکانات مالی مناسب از سوی طراحان برنامه شروع به پیوستن به گروه های تروریستی نمودند.

علی احسانی، اسم مستعار

بیشتر بخوانید:

تاملی بر ایجاد بحرانی به نام طالبان؛ طالبان مولود دو طرح سیاسی شوم آمریکا و انگلیس است(۱)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.