• انتشار: 4 سپتامبر 2017
  • ساعت: 10:18
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23983
پرینت

تاجری در ولایت نیمروز ترور شد

مقام‌های امنیتی در ولایت نیمروز می‌گویند که یک بازرگان توسط افراد مسلح ناشناس در مرکز این ولایت در شهر زرنج ترور شده‌است.

مدیر مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی امنیه ولایت نیمروز می‌گوید که این بازرگان افغان محمد عوض نام‌ دارد و توسط افراد مسلح ناشناس تیرباران شده‌است.

این مقام‌‍ امنیتی در نیمروز می‌افزاید که بارزگان افغان در شهر زرنج تیرباران شده‌‌است و افراد مسلح ناشناس از ساحه فرار کرده‌اند.

در عین مقام‌های امنیتی آن ولایت می‌گویند که بررسی‌ها در این‌باره آغاز شده و کسانی‌که این عمل را انجام داده به زودی به پنجۀ قانون سپرده خواهند شد.

نیمروز از جمله‌ ولایت‌های سرحدی افغانستان با ایران است که در این اواخیر دست‌خوش ناامنی‌‎ها از سوی گروه طالبان است.

گفتنی‌است که این برای بار اول نیست که یک بازرگان افغان در یکی از ولایت‌های کشور توسط افراد ناشناس به قتل می‌رسد، بل‌ قبل از این نیز چنین واقعه‌های رخ داده‌است.

بازرگانان افغانستان همواره قبل از این از وجود ناامنی و نبود امنیت برای حفظ جان‌شان شکایت کرده و حتا شماری ‌هم به دلیل مشکلات امنیتی کشور را ترک کرده‌اند.

هرچند، رییس جمهوری کشور پیش از در دیدار با شماری از بازرگانان کشور گفته بود که دولت برای تامین امنیت آنان مکلف است و کارهای در این زمینه انجام خواهد، اما دیده می‌شود که قتل بازرگان و سرمایه‌گذاران در کشور هنوز هم جریان دارد. #خامه‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.