• انتشار: 10 آگوست 2015
  • ساعت: 13:59
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 1609
پرینت
شهروندان کابل:

بی کفایتی حکومت به اوج خود رسیده است

جمعی از شهروندان کابل امروز (دوشنبه) در یک حرکت اعتراضی در محل واقعه انفجار شاه شهید کابل جمع شدند و اظهار کردند که بی کفایتی حکومت به اوج خود رسیده است.

اسدالله، برادر دو شهید انفجار شاه شهید می گوید با تشکیل حکومت وحدت ملی وضعیت امنیتی هر روز نسبت به قبل بدتر می شود که اوج بی کفایتی حکومت را نشان می دهد.

او اضافه کرد که اگر این دو – رئیس جمهوری و رئیس اجراییه- نمی توانند حکومت را اداره کنند، بسیار محترمانه استعفا دهند و کار را به کسی دیگری واگذار کنند.

بامداد روز جمعه، یک لاری/کامیون مملو از مواد انفجاری در منطقه شاه شهید کنار یک پایگاه نیروهای امنیتی منفجر شد و بیش از ۵۰۰ کشته و زخمی به جای گذاشت.

شهر کابل در آن روز شاهد چند انفجار و انتحار دیگر نیز بود. که در این انفجارها نیز نزدیک به ۵۰ نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

نذیراحمد، یکی از زخمی های منطقه شاه شهید می گوید، حکومت به جای اینکه به مصدومان و حادثه دیدگان کمک کند، آنان را بیشتر چور و چیاول می کند.

وی اضافه کرد، زخمی هایی که به شفاخانه رفته بودند در شرایط بسیار بدی بودند ولی داکتران بدون پول هیچ گونه اقدامی نمی کردند.

انفجار نیست بمب انداخته شده است

گفتنی است برخی از شهروندان منطقه شاه شهید می گویند که تخریب ساحه توسط مواد منفجره نبوده است بلکه بر اثر یک بمب ایجاد شده است.

سبحان جوانی است که ادعا می کند چند تن از اعضای خانواده وی بر اثر انفجار کشته شدند و اموالشان نیز توسط دزدان به غارت رفته است می گوید اگر در این منطقه واقعا یک موتر منفجر می شد باید حداقل قسمتی از قطعات و یا لوازم این موتر در صحنه باقی می ماند.

وی گفت: روز بعد از انفجار در منطقه هیچ قطعه ای از وسیله حامل مواد انفجاری موجود نبود.

سبحان نیروهای آمریکایی را عاملین این انفجار می داند و می گوید آنها برای پیشبرد اهداف خود دست به این کار زدند.

این ادعاها در حالی از سوی شهروندان منطقه شاه شهید ایراد می شود که گروه طالبان در اعلامیه منتشر شده خود مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته بود.

اما، ویدیویی که از سوی نهادهای امنیتی که توسط کمره های امنیتی آنان ثبت شده بود، نشان می دهد که یک موتر بزرگ باری در منطقه ای از شاه شهید منفجر می شود.

از بامداد تا شامگاه روز جمعه ۳ انفجار در شهر کابل صورت گرفت که تنها دو مورد آن را گروه طالبان بر عهده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.