• انتشار: 15 سپتامبر 2021
  • ساعت: 22:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 63308
پرینت

بیماری «سرخکان» جان ۲۱ کودک را در ولایت غور گرفت

مسئولان در ریاست صحت عامه ولایت غور می گویند ۲۱ کودک بر اثر ابتلا به بیماری «سرخکان»/ سرخک در این ولایت جان خود را از دست داده اند.

محمد نظیم فضل مسئول سرویلانس صحت عامه ولایت غور امروز چهارشنبه (۲۴ سنبله) گفت: “از آغاز گسترش این بیماری تاکنون، بیش از ۱۲۰۰ کودک به شفاخانۀ مرکزی این ولایت مراجعه کرده که از این تعداد ۲۱  کودک جان خود را از دست داده اند.”

آقای نظیم فضل بروز اصلی شیوع  این بیماری را عدم تطبیق‌ برنامۀ واکسیناسیون در وضعیت کرونایی عنوان کرده و می گوید “سال گذشته با شیوع موج‌های کرونایی روبه‌ رو بودیم، به همین خاطر نتوانستیم کمپین تزریق واکسن سرخکان را در ولایت غور تطبیق کنیم.”

ملا محمود رئیس شفاخانۀ مرکزی ولایت غور نیز می گوید در حال حاضر این مراکز درمانی گنجایش بستری کردن این تعداد از بیماران را ندارد.

به گفته او، رهبری شفاخانه ولایت غور تلاش بر این دارد تا از امکانات دست‌ داشتۀ شان برای درمان بیماران استفاده کند.

با این وجود «احسان‌الله» رئیس صحت عامه طالبان برای ولایت غور می ‌گوید آنان تیم‌هایی را برای رسیدگی به کودکان مبتلا به سرخکان به روستاها اعزام کرده اند و این مشکل را با مسئولان وزارت صحت عامه در کابل و سازمان بهداشت جهانی نیز در میان گذاشته ‌اند.

وی می افزاید شفاخانه‌های غور با کمبود دارو و امکانات درمانی نیز مواجه است که باید وزارت صحت عامه کشور توجه بیشتری در این مورد انجام دهد.

ولایت غور در غرب کشور تنها ولایتی می باشد که این تعداد از کودکان بر اثر ابتلا به بیماری سرخکان جان باخته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.