امنیت و جرایم

بیش از ۳۰ شورشی در فراه کشته و زخمی شدند

در خبرنامه این وزارت امده است که عملیات هوایی و زمینی نیروهای هوایی در روستای تربوزان و دهنه شمالی ولسوالی انار دره ولایت فراه، ۲۰ شورشی کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

به نقل از خبرنامه، در این عملیات یک مخفیگاه جنگ افزار و سه عراد موتر مربوط به شورشیان نیز تخریب شده و یک میل پیکا، یک میل راکت انداز و مقداری جنگ افزار کشف وبه دست آمده است.

وزارت امور داخله می گوید که در این عملیات، یک سرباز پولیس زخم برداشته و به غیر نظامیان آسیبی نرسیده است.

عامل حملات تروریستی کندز به هلاکت رسید

وزارت امور داخله در خبرنامه ای جداگانه نیز از به هلاکت رسیدن معاون نام نهاد هراس افگنان طالب برای ولسوالی خواجه بهاو الدین ولایت تخار با یک همکارش خبر داد.

وزارت امور داخله می گوید، ملا حسن مشهور به ابوبکر معاون نام نهاد هراس افگنان طالب برای ولسوالی بهاوالدین ولایت تخار و عبداالله گجر یکتن از افراد برجسته این گروه در یک درگیری با نیروهای پولیس ملی به هلاکت رسیدند.

به نقل از خبرنامه وزارت، این فرد مهم هراس افگنان طالب در اکثر حملات تروریستی به ویژه حمله بر پوسته های نیروهای امنیتی در ولایت تخار سهم فعال داشته و عصر دیروز در یک درگیری با نیروهای پولیس ملی در روستای کهنه شاخ ولسوالی بهاوالدین به هلاکت رسید.

در این رویداد یک هراس افگن دیگر زخم برداشته و به نیروهای پولیس ملی وغیر نظامیان آسیبی نرسیده است.

همچنین این وزارت می گوید که گروه های دهشت افگن به ویژه طالبان دیگر تاب مقاومت را دربرابر نیروهای امنیتی کشور را از دست داده اند و هر عملکرد خصمانه و جنایت کارانه آنان سرکوب خواهند شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا