• انتشار: 9 دسامبر 2015
  • ساعت: 14:52
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4990
پرینت

بیش از ۸۰ تن مواد مخدر در یک هفته گذشته کشف و ضبط شده است

معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، از کشف و ضبط بیش از ۸۰ تن مواد مخدر در یک هفته گذشته خبر داد.

جنرال باز محمد احمدی، معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، امروز (چهارشنبه) در یک نشست خبری گفت: در یک هفته گذشته منسوبین قطعه خاص عملیاتی مبارزه علیه مواد مخدر (NIU) به مقدار ۸۶٫۱۷۲ تن مواد مخدر مختلف النوع را در سراسر کشور کشف و ضبط نموده است.

آقای احمدی افزود که به اتهام کشف این مواد از ۳۴ قضیه؛ معینیت مبارزه با مواد مخدر ۳۷ تن را با ۱۲عراده وسایط نقلیه و ۲ میل اسلحه دستگیر نموده است.

او ادامه داد: در تاریخ ۱۶ قوس، منسوبین قطعه خاص مبارزه علیه مواد مخدر و قطعه خاص ضد بحران وزارت امور داخله، در ساحه “قریه گیری” بین ولسوالی احمد آباد و سید کرم ولایت پکتیا، طی عملیاتی ۷۶٫۷۰ تن چرس خام، ۳۵۰۰ کیلوگرام تریاک و ۳۸ کیلو گرام هیرویین را ضبط کردند.

او تصریح نمود که نیروهای قطعه خاص مبارزه علیه مواد مخدر این مواد را پس از اخذ سمپل و عکاسی در همان محل حریق و از بین بردند.

احمدی، همچنین خاطر نشان کرد که در این عملیات ۱۰ باب لابرتوار تولید چرس تخریب و از بین برده شده، اما حین ورود هلیکوپتر ها به ساحه عملیات، مالکین این لابرتوار ها فرار کردند.

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، از ضبط یک میل کلاشینکوف، یک میل کارابین، ۳ فیر مرمی راکت “آر پی جی”، ۵۰۰ متر پلته ثانیه سوز، دو کیلوگرام ساچمه واسکت انتحاری و یک عراده موترسایکل نیز در این عملیات خبر داد.

جنرال احمدی، هم چنان با اشاره به ولایت لوگر گفت: مبارزه علیه مواد مخدر در ولسوالی “ازر” این ولایت، مقدار ۳۵۴۰ کیلوگرام چرس پروسس ناشده، ۳۰ کیلوگرام چرس خام، ۷ کیلوگرام کود سیاه و ۲۸ کیلوگرام کود سفید را با یک عراده موتر پیکیپ را به تاریخ ۹ قوس ضبط نموده است.

او هم چنان از کشف یک دیپوی دیگر در ولسوالی “ازر” ولایت لوگر نیز خبرداد و گفت که از این دیپو ۶۸ کیلوگرام چرس خام، ۲۹ هزار کیلوگرام چرس نیمه کاره و ۱۶ هزار کیلوگرام چرس همراه با برگ بدست آمده است که در این رابطه ۹ تن از کسانیکه در این کارخانه در حال پروسس چرس بودند نیز دستگیر شده است.

جنرال باز محمد احمد تاکید کرد که آنان تلاش دارند تا سطح کشف و ضبط مواد مخدر را بالا ببرند و هم چنین در قسمت جمع آوری دست فروشان مواد مخدر در شهر ها نیز اقدام جدی خواهند نمود.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.