• انتشار: ۳ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۲۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1221
پرینت

بیش از ۵ میلیون کودک واکسین سرخکان می شود

وزارت صحت عامه، کمپاینی را به منظور واکسین سرخکان برای ۵٫۵ میلیون کودک در ۲۹ ولایت امروز (شنبه) به طور رسمی آغاز کرد.

این کمپاین توسط ۲۷ هزار داوطلب و مسئولان صحی طی شش روز بر روی کودکان بین ۹ ماه تا ۵ سال تطبیق می شود. هزینه این کمپاین ۴٫۵ میلیون دالر آمریکایی می باشد.

داکتر احمد جان نعیم، معین مسلکی و پالیسی وزارت صحت، هنگام آغاز این کمپاین گفت که این کمپاین حدود شش روز را در بر خواهد گرفت و ۵٫۵ میلیون کودک واکسین خواهد شد.

آقای نعیم افزود که این کمپاین در ۲۹ ولایت امروز آغاز می شود و ولایت های قندهار، خوست و هلمند قبلا انجام شده بود. ولایت بادغیس یک ماه دیگر تطبیق خواهد شد.

معین وزارت صحت می گوید که با وجود پیشرفت های حاصله؛ هنوز هم افغانستان بیشترین آمار مرگ و میر کودکان ناشی از امراض قابل پیشگیری با واکسین را دارد.

وی اظهار کرد که با تطبیق واکسین، می توان به صورت آسان و ارزان از مرگ کودکان و مادران جلوگیری کرد.

معین وزارت صحت عامه خاطر نشان کرد که با واکسین نمودن کودکان واجد شرایط، از امراض قابل پیشگیری با واکسین در امان خواهند ماند.

قابل ذکر است که وزارت صحت عامه مصمم است که پوشش دوز اول و دوم واکسین سرخکان را در برنامه های منظم به ۹۵ درصد برساند که شاخص اجرایی واقعات سرخکان است.

این وزارت هر سه سال یکبار جهت بالا بردن سلامت، کمپاین های تعقیبی سرخکان را در کشور راه اندازی می کند. تاکنون سه بار کمپاین مرض سرخکان انجام شده است.

وزارت صحت از نیروهای امنیتی و مقام های محلی ولایت ها می خواهد که با داوطلبان واکسین سرخکان همکاری کنند تا کودکی از واکسین باز نماند.

همچنین از علمای دینی و ملا امامان مساجد نیز خواستند که در تبلیغ واکسین سرخکان با وزارت صحت همکار باشند.

لازم به ذکر است که این کمپاین در تمامی مراکز صحی وزارت صحت در مدت شش روز انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.