• انتشار: 24 می 2017
  • ساعت: 14:19
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 21071
پرینت

بیش از ۴۰ قاچاقچی در ماه ثور دستگیر شده اند

مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر اعلام کرده است که طی ماه ثور ۴۱ قاچاقچی در نقاط مختلف کشور دستگیر شده و پرونده هایشان به این مرکز تحویل داده شده است.

خبرنامه ای که این مرکز به خبرگزاری رها فرستاده، گفته است که در بین دستگیر شدگان یک تبعه ایرانی و یک زن نیز وجود دارد.

پولیس از نزد این افراد، به طور مجموعی، بیش از ۳۱۵ کیلوگرام هیرویین، نزدیک به ۲۰۴ کیلوگرام تریاک، بیش از سه و نیم تُن چرس، ۱۰۱ کیلوگرام مواد کیمیایی جامد، ۳۰۲ لیتر مواد کیمیایی مایع و ۷۴۶ لیتر انواع مشروبات الکلی ضبط کرده است.

ریاست عمومی دادستانی اختصاصی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر نیز در جریان ماه ثور سال روان در مجموعه ۸۸ قضیه را پیگیری کرده که ۳۹ پرونده ان کار تحقیقاتی اش تمام شده است.

بیشترین و کمترین جرم

مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر همچنین گفته است که کمترین وقوع جرم در ولایت های دایکندی، لوگر، خوست، نورستان، زابل، وردک، تخار، سرپل، سمنگان، پکتیکا، ارزگان، لغمان، کندز، کنر، کاپیسا،جوزجان، غور، فاریاب، فراه، بامیان، بلخ، بادغیس به وقوع پیوسته است.

از سوی دیگر بر اساس خبرنامه این مرکز، ولایت های کابل با داشتن ۱۴ قضیه، ننگرهار ۵ قضیه و هرات ۴ قضیه در صدر بیشترین جرم قاچاق مواد  مخدر قرار دارد.

گفتنی است که مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر، صلاحیت رسیدگی بیشتر از ۲ کیلوگرام هیرویین، ۱۰ کیلوگرام تریاک، ۵۰ کیلوگرام چرس و ۵۰ لیتر مشروب الکولی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.