• انتشار: 10 آگوست 2016
  • ساعت: 18:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12168
پرینت
آمریکا:

بیش از ۳۰۰ جنگجوی گروه تروریستی داعش در افغانستان کشته شدند

فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان گفته است که در عملیات اخیر نیروهای امنیتی افغانستان و آمریکایی ها علیه گروه داعش، تاکنون بیش از ۳۰۰ تن از جنگجویان این گروه تروریستی به هلاکت رسیده اند.

جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان که هم اکنون در دهلی نو برای گفتگو با مقامان نظامی این کشور بسر می برد گفت این عملیات از دو هفته پیش در ولایت شرقی ننگرهار آغاز شد.

 

به گفته وی این عملیات بخشی از عملیات کلان آمریکا برای تضعیف گروه تروریستی داعش در هر سر زمینی به شمول عراق، سوریه و یا افغانستان است.

 

جنرال جان نیکلسون گفت “داعش هر جا که سر بلند کرد باید سرکوب شود، چه در عراق، سوریه و یا در افغانستان”

 

آقای نیکلسون گفت نیروهای امنیتی افغانستان در عملیات تازه شان علیه این گروه تروریستی، چندین فرمانده ارشد این گروه و بیش از ۳۰۰ جنگجوی شان را به هلاکت رسانده اند.

 

فرمانده نیروهای آمریکایی افزود “یقینا دشوار است تا بتوانیم آمار دقیقی از تلفات این گروه داشته باشیم، اما تلفات اخیر شاید ۲۵ درصد از این گروه را شامل شود، و این یعنی یک عقب راندن بسیار شدید برای این گروه.”

 

لازم به ذکر است که گروه تروریستی داعش برای اولین بار تقریبا دو سال پیش در افغانستان ظاهر شد که گفته می شد تقریبا ۳۰۰۰ نیرو دارد و بیشتر اعضای این گروه از اعضای سابق طالبان پاکستان و یا حزب اسلامی ازبکستان هستند.

 

به باور کارشناسان نظامی، این گروه در اوایل پیدایش اش در افغانستان چندان قدرتی نداشت و یا تهدید کمتری از سوی این گروه دیده می شد، اما در این اواخر کانون توجه ها را به خود جلب کرده است، بخصوص پس از حمله انتحاری میان معترضان به خط انتقال برق ترکمنستان که گفته می شد، داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.