• انتشار: ۲۶ جوزا ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۲۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 152
پرینت
وزارت کار و امور اجتماعی:

بیش از ۳ میلیون کودک در معرض خطر قرار دارد

وزارت کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین می گوید که در کشور حدود ۱۴٫۵ میلیون کودک هست که بیش از سه میلیون آنان در معرض خطر می باشند.

به گزارش خبرگزاری رها؛ نسرین اوریاخیل، وزیر کار و امور اجتماعی گفت که با وجود ۱۹۱ موسسه خاص اطفال، هنوز هم بیش از ۳ میلیون کودک در معرض خطر می باشد.

اما کمیسیون حقوق بشر این عدد را تا ۶٫۵ میلیون کودک عنوان کرد و آمار وزارت کار را تقریبی و بر اساس حدس، بیان کرد.

ثریا صبحرنگ، کمیشنر کمیسیون حقوق بشر در حاشیه این نشست به رسانه ها گفت که بیش از ۶٫۵ میلیون کودک در کشور در معرض خطر کارهای شاق، قاچاق، تجاوز و فقر و گدایی می باشند.

خانم صبحرنگ گفت که بیشترین تهدید برای کودکان، تجاوز جنسی می باشد.

اما وزارت کار و امور اجتماعی، ناامنی، نبود بودجه ملی برای اطفال را از چالش های جدی در برابر کودکان کشور می خواند.

وزیر کار و امور اجتماعی امروز (سه شنبه) در این نشست گفت که نبود بودجه کافی باعث شده است که هنوز کودکان قاچاق شوند، لت و کوب گردند و مورد تجاوز قرار گیرند.

وزارت کار و امور اجتماعی به منظور حل مشکل کودکان، کمپاین “بیاید با تجدید تعهد در عمل، به کار شاق کودکان خاتمه دهیم” را با حضور مقام های دولتی، بین المللی و نهادهای خصوصی برگزار کرد.

در این نشست، لگشی بالاجی، نماینده یونیسف ضمن قدردانی از پیشنهادهای وزارت کار و امور اجتماعی گفت که سازمان یونیسف با توجه به این پیشنهادها می تواند کارهای شایسته ای در برابر کودکان انجام دهد.

آقای بالاجی گفت که باید روی تعلیم و تربیت کودکان محروم تمرکز صورت گیرد و خدماتی ارایه شود که آینده ای بهتری داشته باشند.

نماینده یونیسف خاطر نشان کرد که کارهای شاق تاثیرهای ناگواری بر روی کودکان به جا خواهد گذاشت که مشکلات روانی آن به نسل های بعد نیز سرایت خواهد کرد.

لازم به ذکر است که همه ساله برنامه های گوناگونی از سوی وزارت ها و نهادهای دولتی برای مبارزه با خشونت علیه کودکان برگزار می شود ولی آمارها همچنان در حال افزایش می باشد.

علاوه بر سوء استفاده از کودکان در قاچاق و تکدی گری، اخیر رسانه گزارش های فراوانی را مبنی بر تجاوز جنسی کودکان نیز نشر می کنند.

به باور آگاهان، فقر، بیکاری و ناامنی از عمده ترین علت برای گسترش خشونت در جامعه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.