• انتشار: 26 دسامبر 2019
  • ساعت: 10:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40213
پرینت
فرصت ثبت شکایات انتخاباتی به پایان رسید

بیش از ۱۶ هزار شکایت ثبت شده است

از مجموع این شکایات هشت هزار به تیم ثبات و همگرایی و نزدیک به دو هزار شکایت از تیم «دولت‌ساز» به رهبری اشرف غنی می باشد.

مسئولان در دارالانشای کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی اعلام کردند بیش از ۱۶ هزار شکایت در ارتباط با نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری به ثبت رسیده است.

چمن‌شاه اعتمادی، رییس دارالانشای کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی شام روز گذشته (چهارشنبه، ۴ جدی) در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشت: «تا همین لحظه تعداد ۱۶ هزار و ۲۰۰ شکایت در رابطه با انتخابات ثبت شده است.»

در همین حال یک منبع دیگر در کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی گفت از میان این مجموع شکایت، نزدیک به هشت هزار شکایت از تیم ثبات و همگرایی، نزدیک به چهار هزار شکایت از تیم «صلح و عدالت اسلامی» به رهبری گلبدین حکمتیار، نزدیک به دو هزار شکایت از تیم «دولت‌ساز» به رهبری اشرف غنی و ۱۶ شکایت دیگر از سوی تیم «امنیت و عدالت» به رهبری رحمت‌الله نبیل ثبت شده است.

به گفته‌ی این منبع، از مجموع ۱۶ هزار و ۲۰۰ شکایت، دو هزار و ۲۰۰ شکایت آن در کابل و باقی در ولایات به ثبت رسیده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شد. نتایج ابتدایی آن روز یک‌شنبه هفته جاری اعلام شد. براساس این نتایج، محمد اشرف غنی با کسب ۵۰.۶۴ درصد آرا در صدر و عبدالله عبدالله با به‌دست آوردن ۳۹.۵۲ درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفته است.

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی پانزده روز فرصت دارد تا به شکایات درج شده رسیدگی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.