اجتماعی

بیش از ۱۴۰۰ کودک افغان بدون پدر و مادر ، طی عملیات تخلیه از افغانستان منتقل شدند

بیش از هزار وچهار صد کودک افغان طی عملیات های تخلیه از ماه آگوست از افغانستان خارج و بدون والدین شان به امریکا منتقل شده اند. صدها کودک دیگر افغان نیز تحت سرپرستی دولت امریکا قرار دارد و هیچ خانواده ای برای گرفتن آنها مراجعه نکرده است.   

از زمان خروج امریکا از افغانستان در ماه آگوست صدها شهروند امریکایی و هزاران افغانی که با نیروهای امریکایی کار کرده بودند از افغانستان خارج شده به امریکا منتقل شدند.

سی ان ان در گزارش اعلام کرد بسیاری از کودکان افغان در روز انفجار بیست و شش آگوست در میدان هوایی کابل از پدر و مادر خود جدا شدند.

براساس آمار دیپارتمنت خدمات انسانی و صحت دفتر اسکان پناهندگان، ۱۴۵۰ کودک افغان بدون والدین یا سرپرست به امریکا منتقل شده اند. بسیاری از این کودکان با دیگر اعضای خانواده شان که با آنها تخلیه شده اند یا دیگر خویشاوندان شان در امریکا زندگی می کنند.

براساس گزارش سی ان ان حدود ۲۵۰ کودک افغان اکنون تحت حمایت دولت امریکاست و بسیاری از آنها هیچ خانواده ای در امریکا ندارند. مشخص نیست چه تعداد از ۱۴۵۰ کودک تخلیه شده به پدر و مادرشان در امریکا پیوسته اند یا پدر و مادرشان هنوز در افغانستان است.  

برخی از این کودکان اما موفق شده اند از طریق واتس اپ با والدین خود در افغانستان گفت و گو کنند اما بسیاری دیگر از این کودکان با آینده ای تاریک روبرو هستند.

از آنجایی که بسیاری از این کودکان با نام ها و تاریخ تولدهای اشتباه روی مدارک رسمی شان هنگام تخلیه ثبت شده اند، کار ملحق نمودن آنها به خانواده هایشان بسیار سخت است.

این در حالی ست که روند ملحق کردن والدینی که در افغانستان گیر مانده اند یا در دیگر کشورها زندگی می کنند به کودکانشان از سوی امریکا نامشخص است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا