• انتشار: 29 آگوست 2016
  • ساعت: 19:15
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12749
پرینت

بیش از ۱۳۰  جنگجوی طالبان در سرپل کشته و زخمی شدند

مقام ها در ولایت سرپل می گویند که طی چندین رشته عملیات زمینی و هوایی دست کم ۱۳۳ جنگجوی گروه شورشی طالبان کشته و زخمی شده اند.

محمد ظاهر وحدت والی ولایت سرپل میگوید در نتیجه حملات هوایی و زمینی نیروهای امنیتیبیش از ۵۰ شورشی طالبان به شمول سه فرمانده ارشد این گروه به هلاکت رسیدند.

خبرنامه ای که دفتر مطبوعای ولایت سرپل به نقل از والی این ولایت منتشر کرده امده است که در این عملیات ۹۰ شورشی دیگر زخمی شده اند و مقداری مهمات و سلاح شان منهدم شده است.

دفتر مطبوعاتی ولایت سرپل می گوید که این عملیات که از روز شنبه هفته گذشته آغاز شده بود و در روز سه شنبه هفته گذشته شدت بیشتر گرفت تمامی مناطق از دست رفته از جمله مناطق گذر، گجوا، توپ خانه، مسجد سبز و ده مرده از وجود شورشیان طالب به گونه کامل پاکسازی گردید.

به نقل از خبرنامه، والی سرپل گفته در این عملیات برای نخستین بار در کنار نیروهای مشترک امنیتی، فرمانده هان جهادی و خیزش های مردمی را که تمامی اقوام و احزاب ساکن دراین ولایت را شامل میشد در یک برنامه منظم عملیاتی شرکت کردند.

این افراد در گروه های ۱۵۰ نفری تقسیم و علیه شورشیان جنگیدند.

والی سرپل همچنین گفته است که در این عملیات تعداد ۱۱ تن پولیس محلی و خیزش های مردمی شهید و تعداد ۱۹ تن دیگر زخمی شده اند.

آقای وحدت همچنان تاکید ورزید سوق و اداره جنگجویان طالبان را در این درگیری ۸ جنگجوی پاکستانی و ۶ جنگجوی ازبکستانی برعهده داشتند.

همچنان جنگجویان کمکی از ولایات فاریاب،غور، جوزجان و بلخ به این ولسوالی اعزام شده بودند و تلاش داشتند تا این ولسوالی را به نفع شان سقوط دهند اما نیروهای امنیتی با همکاری خیزش های مردمی جواب دندان شکن دادند.

ازسوی هم والی سرپل اضافه کرد در اثر شدت جنگ بیش از یک هزار خانواده خانه های شانرا ترک کرده و به مرکز ولسوالی سانچارک، شهر سرپل، شهر شبرغان و شهر مزار شریف بدون اینکه اموال و اجناس شان را انتقال دهند پناه برده بودند که تا اندازه یی کمک رسانی صورت گرفته است.

وی از حکومت و نهادهای مدد رسان خواست تا هرچه زودتر برای بیجا شدگان جنگ کمک رسانی بیشتر نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.