• انتشار: 29 فوریه 2016
  • ساعت: 18:29
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 7707
پرینت

بیش از ۱۲۰ شورشی طالبان در فاریاب به پروسه صلح پیوستند

مقامات محلی ولایت فاریاب می گویند که بیش از ۱۲۰ شورشی طالبان امروز دوشنبه سلاح بر زمین گذاشته و به پروسه صلح دولت پیوستند.

سید انور سادات والی فاریاب می گوید که این شورشیان امروز دوشنبه رسما سلاح های خود را بر زمین گذاشته و به پروسه صلح دولت وحدت ملی پیوستند.

سید انور سادات گفت “دست کم ۱۹ شورشی طالبان به همراه ولسوال نام نهاد این گروه به نام داد ملا نور الحق طی دو روز گذشته به هلاکت رسیده اند و ۲۹ شورشی دیگر نیز زخمی شده اند. ۳۵ شورشی دیگر نیز پیش از اینکه عملیات دیگر نظامی راه اندازی گردد با ما به تماس شده و به پروسه صلح پیوستند، و دیگر شورشیان نیز پس از اینکه دو روز در محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفتند سلاح بر زمین گذاشته و به پروسه صلح پیوستند.”

وی علاوه کرد که آن دسته از شورشیانی که به تازگی به پروسه صلح پیوسته اند به نیروهای امنیتی در پاکسازی مناطق ناامن کمک خواهند کرد.

در همین حال، مولوی اسدالله جمالی رئیس کمیته صلح ولایت فاریاب با استقبال از اقدام این شورشیان گفت “جنگ علیه دولت درست نیست. کسانی که توسط دشمنان فریب خورده اند و به تخریب کشور و کشتن هموطنان خود می پردازند بهتر است خشونت را کنار گذاشته و همگام با نیروهای امنیتی کشور در بازسازی کشور سهیم شوند.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.