• انتشار: 13 اکتبر 2016
  • ساعت: 17:41
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14317
پرینت

بیش از ۱۰۰ سرباز کشور در کمین شورشیان طالبان جانشان را از دست دادند

مقامات محلی در ولایت هلمند می گویند که بیش از ۱۰۰ تن از سربازان کشور در کمین شورشیان طالبان در این ولایت گیر ماندند و تمامی آنان جانشان را از دست دادند.

روز سه شنبه هفته جاری، بیش از ۱۰۰ تن از نیروهای امنیتی کشور به شمول پولیس و سربازان اردوی ملی در خارج از شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند در کمین طالبان گیر ماندند، و تمامی این نیروهای امنیتی جانشان را از دست دادند.

این نیروها پیش از گیر ماندن در کمین طالبان، برای چندین روز در منطقه چاه انجیر در محاصره این شورشیان قرار داشتند، اما پس از اینکه از موضع شان عقب نشینی کردند، با کمین طالبان مواجه گردیدند و تمامی شان جانشان را از دست دادند.

منطقه چاه انجیر در حدود ۱۲ کیلومتری شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند موقعیت دارد.

فیض محمد یک تن از سربازانی که از این کمین جان سالم بدر برده است، به رویترز گفت “ما در آنجا فقط یک کندک بودیم، بجز من و دو تن از سربازان دیگر، هیچ کس از این کمین زنده بیرون نیامد.”

لازم به ذکر است که شورشیان طالبان به بخش هایی از شهرلشکرگاه نیز حمله می کنند و هر از گاهی به سوی ساختمان های دولتی در این شهر موشک پرتاب می کنند، موضوعی که سبب شده برخی از ساکنان محلی لشکرگاه شهر را ترک کنند.

یک مقام ارشد امنیتی در ولایت هلمند گفت که آمار تلفات نیروهای امنیتی در منطقه چاه انجیر در حدود ۹۰ تن می باشند، اما منابعی دیگر می گویند که احتمالا رقم تلفات بیشتر است.

این مقام امنیتی گفت “هنگامی که این سربازان به سوی شهر لشکرگاه راهی بودند، در طی راه، با کمین شورشیان طالبان مواجه شدند.”

او افزود که شمار دیگری از سربازان نیز در این ماجرا تسلیم شورشیان طالبان شده اند. این شورشیان همچنین ۲۲ هاموی زرهی، رنجر و صدها اسلحه متعلق به پولیس را گرفته اند.

قاری یوسف احمدی یک سخنگوی گروه طالبان ضمن تایید این خبر گفت که شورشیان چندین تن دیگر را نیز به اسارت گرفته اند.

محمد رسول زازی سخنگوی قول اردوی ۲۱۵ در هلمند می گوید نیروهای امنیتی تازه نفس در حال کار بر روی نقشه ای بودند تا سربازانی که در چاه انجیر در محاصره بودند را نجات دهند، اما آن سربازان قبل از اینکه عملیات این نیروهای تازه نفس آغاز گردد، محل خودشان را در منطقه چاه انجیر ترک کرده بودند.

او افزود “با آن سربازان در تماس بودیم، و نقشه این بود تا آنها را از محاصره خارج کرده و به شهر لشکرگاه بیاوریم تا از شهر محافظت کنیم، اما آنها بدون هماهنگی با ما مکان شان را ترک کردند که با کمین شورشیان طالبان مواجه شدند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.