سیاستِتیتر یک

بیانیه جبهه مقاومت: طالبان خواست مردم را نمی پذیرد؛ به مبارزات خود ادامه می دهیم

جبهه مقاومت ملی در بیانیه ای ضمن تایید انجام گفتگو با نمایندگان طالبان در تهران گفته است که این مذاکرات با درخواست طالبان صورت گرفت، اما امارت اسلامی حاضر به پذیرش خواست مردم افغانستان نیست.

جبهه مقاومت ملی گفته است که این جبهه پس از تقاضاهای مکرر طالبان و جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکل افغانستان از طریق مصالحه و گفتگو، هیاتی به ریاست محمد اسماعیل خان والی سابق هرات با نمایندگان طالبان در تهران دیدار داشت.  

در بیانیه آمده است که در این دیدار جبههٔ مقاومت ملی بر اهداف خویش از جمله تشکیل حکومت واقعی اسلامی و همه ‌شمول که در نتیجه اراده مردم افغانستان به‌ میان آید تاکید نمود.

جبهه مقاومت ملی اما در بیانیه اش می گوید که طالبان در این مذاکرات مانند همیشه واقعیت های جامعه و خواست های مردم افغانستان را برای تشکیل دولت همه شمول و احترام به اصول و ارزش های شهروندی نپذیرفتند.

بیانیه علاوه می کند: «جبهه مقاومت ملی برای برآورده شدن خواست‌های مشروع و برحق مردم افغانستان و ختم‌ بحران جاری، به طرق مختلف از هرگونه سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید و تا زمان برآورده شدن اهداف و آرمان‌ مشروع و برحق مردم و منفعت کشور، به مبارزه و مقاومت ادامه می‌دهد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا