• انتشار: 4 آگوست 2020
  • ساعت: 13:54
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 46551
پرینت

بولتون: ترامپ بار دیگر رئیس جمهور شود شاید امریکا از ناتو جدا گردد

بولتون عده کمی از جمهوری خواهان دوست دارند که از ناتو کناره گیری کنند اما در صورت پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این موانع برداشته خواهد شد.

مشاور پیشین کاخ سفید در سخنانی اظهار داشت: «اگر دونالد ترامپ برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، شاید آمریکا از پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خارج گردد.»

جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در گفت و گویی که با روزنامه آلمانی «Handelsblatt» داشت درباره احتمال گرفتن چنین تصمیمی از سوی ترامپ گفت: ترامپ درباره مسائل مربوط به ایران، کوریای شمالی، افغانستان و یا سوریه همواره تصمیم های گرفته است که هدف از آنها خودداری از انتقادهای جمهوری خواهان بوده است تا جایکه درستی و یا نادرستی این تصمیم ها مورد توجه نبوده است.

او ادامه داد: عده کمی از جمهوری خواهان دوست دارند که از ناتو کناره گیری کنند اما در صورت پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این موانع برداشته خواهد شد. کسی چه می داند که ترامپ در دور دوم ریاست جمهوری خود چه کارهای را انجام خواهد داد؟

وی به اروپایی‌ها توصیه کرد که اگر ترامپ برای دومین بار انتخاب شد، دیپلماسی خود را با کنگره تشدید کنند.

بولتون افزود: ممکن است مجلس نمایندگان و مجلس سنا بتوانند در صورتی که ترامپ قصد خروج از ناتو یا خروج نظامیان آمریکایی از اروپا را داشته باشد، مانع رییس جمهوری شوند، اما مقاومت قوی از سوی دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان اتفاق خواهد افتاد، به همین خاطر اروپایی‌ها بهتر است که با کنگره در ارتباط باشند.

ترامپ در نظرسنجی‌ها از رقیب خود، بایدن عقب افتاده است.

نظر سنجی ها در حال حاضر ترامپ را بسیار عقب تر از رقیب دموکرات خود “جو بایدن” نشان می دهند، اما این نظر سنجی ها حدود ۱۰۰ روز مانده تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای بولتون مفهومی ندارد.

اظهارات مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید پس از آن مطرح می‌شود که  ترامپ پس از تکیه بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات ۲۰۱۶ یکی پس از دیگری توافقات، پیمان‌ها و سازمان‌های اثرگذار بین‌المللی را ترک کرد که «پیمان آسمان‌های باز» و «سازمان جهانی بهداشت» جدیدترین آنها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.