سیاست

به کسی اجازه تشکیل حکومت موقت داده نمی شود

 

مجیب الرحمن رحیمی سخنگوی ریاست اجرائی  حکومت امروز در نشست خبری در کابل گفت که در برکنارى احمد ضیا مسعود از پست نماینده فوق العاده رییس جمهوری در امور اصلاحات و حکومتدارى خوب با ریاست اجرائی مشوره صورت نگرفته است .

موصوف علاوه کردکه احمدضیا مسعود براساس فرمان رییس جمهور غنى به دلیل موفق نبودن در کارهایش برکنار شده است .

اما رحیمى در مورد اظهارات اخیر احمدضیاء مسعود در خصوص ایجاد حکومت موقت گفت :”بحث حکومت موقت در شرایط فعلی نمی تواند مطرح شود چون نظام فعلی یک نظام دموکراتیک و مردم سالار است و به پیش می رود و به اساس مصلحت ملی به کسی مجال داده نمی شود که در این سمت حرکت نماید.”

او می گوید که سیاست مداران در قضایای مختلف می توانند موضع گیری بکنند، اما باید موضع گیری شان  به اساس قانون باشد.

رحیمی در پاسخی به سوالی گفت:”من فکر نمی کنم احمد ضیاء مسعود از جنگ داخلی حرف زده باشد، در صحبت هایش تاکید داشت که شرایط  فعلی کشورنیازمند صلح ، استقرارو اجماع ملی می باشد و تصمیم های که به عجله گرفته شود امکان دارد باعث بی ثباتی در کشور شود.”

به گفته او، ایتلاف ها در نظام های دموکراتیک شکل می گیرد و بعدا از هم می پاشد اما این به معنی رفتن به جنگ داخلی و بی ثباتی نخواهد شد و  هیچ نگرانی به خاطر جنگ داخلی و بحران وجود ندارد.

سخنگوی ریاست اجرائیه بدون ارایه جزییات گفت که ریاست اجراییه، از مشارکت سیاسی، صلح و ثبات حمایت کرده و به کسی اجازه نمیدهد که با سیاست های انحصار گرایی و قومی افغانستان را به بحران ببرد .

احمدضیاء مسعود، سه روز قبل براساس فرمان رییس جمهورمحمداشرف غنى،ازسمتش به عنوان نماینده خاص رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومتدارى خوب، برکنارشد اما وى در واکنش به برکنارى اش گفت که با در نظرداشت تعهدات ایجاد حکومت وحدت ملى، رییس جمهور حق برکنارى او را ندارد. موصوف هشدار داد که رییس جمهور، با عزل او کشور را به سمت بی‌ ثباتی و جنگ داخلی پیش می ‌برد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا