برگزیده هاسیاست

به والله یک روز آرمان این مرد را آرزو خواهید کرد

داستان تاخت و تاز وکلا با آن قطارهای موترهای لوکس شان بر هر باشنده کابلی پوشیده نیست: کافی ست کمی صبح زودتر برای رفتن به سر کار از خانه خارج شده سر یکی از سرک های کابل مثلا سرک دارالامان به سوی ساختمان شورای ملی منتظر موتر باشید. اینجاست که وکیل صاحبان که با رأی خود شما وارد خانه خود شما شده اند را می بینید که با چه ژست و قیافه ای داخل موترهای خود نشسته اند و در حالیکه با یک موتر حامل بادیگارد همراهی می شوند به سرعت برق و باد از نیم متر عرض فاصله با شما رد می شوند و گرد و خاک برخاسته از سرک های خاک آلود کابل بر سر و روی شما می نشیند!

التبه منظور من تمام وکیل صاحبان نیست! هستند وکیل صاحبانی که با جان و دل به مردم خود خدمت می کنند و هیچ چشم داشتی هم از موقعیت و جایگاه خود ندارند.

رفتارهای قلدر مآبانه برخی از آنها اما آبروی وکلای شایسته را برده است.

همچنین اگر به حافظه کوتاه مدت خود فشاری وارد کنید به راحتی متوجه می شوید که روزگاری نه چندان دور وکلای محترم تمام امورات مردم حتی صدور یک معرفی نامه برای استخدام یک فارغ التحصیل دانشگاه در یک سازمان و شرکت را نیز در دست داشتند. صلاحیت های برخی از وکلا سبب می شد برخی از آنها حتی پا را فراتر از حیطه قدرت خود حرکت کرده وزرا را به استیضاح و استجواب تهدید نموده آنها را سرکیسه کنند.

در کنار تمام تاخت و تازهای وکلای فرصت طلب اما مصونیت قضایی آنهاست که از آنها خدای قدرت ساخته است.

به تازگی اما معاون اول رئیس جمهور طی اظهاراتی به فساد برخی از وکلا اشاره کرده خواهان لغو مصونیت قضایی آنها شده است.

این خواسته امرالله صالح اما با واکنش های مثبت و منفی زیادی در بین شهروندان به ویژه در صفحات مجازی روبرو شده است.

مراد علی یک کاربر فیس بوک با انتشار عکسی از احمد سعیدی، کارشناس مسائل سیاسی، و امرالله صالح به نقل از احمد سعیدی نوشته است:«به والله یک روز آرمان ای آدمه یاد خاد کدین.!»

احمد سعیدی اخیرا به طلوع نیوز این مرد به حمایت ضرورت دارد، اگر امروز این مرد را حمایت نکنیم فردا مفسدین باز هم از نوشیدن خون ما سیر نخواهد شد.

با تمام توان، قوت و انرژی می خواهد که به کشور و مردم اش خالصانه و بدون ریا کار کند و این کشور را از وضعیت رقت‌بار فعلی نجات دهد و لقب زشت مفسد ترین کشور را از پیشانی این ملت و کشور پاک کند.

به نوشته این کاربر فیس بوکی و به نقل ز سعیدی:« صالح می‌کوشد تا ما دارای یک حکومت قوی، مقتدر ، با صلابت و با عزت شویم چون حکومت قوی می‌تواند حافظ عزت و صلابت یک ملت باشد.اما طالب و حامیان این گروه، گروه تبه کار داعش، استخبارات منطقه، موریانه های داخل نظام که هر روز به پیکر زخمی این ملت نمک می‌پاشند، زور گوی، مافیا، حلقات جرمی و وکلای که در انواع جرایم دست دارند همه بسیج شده اند تا علیه برنامه هایش بایستند و کوشش ناکامی برنامه های معاون صاحب را در سردارند. اما در کنار معاون صاحب مردم افغانستان هستند و همین مردم‌و دعای شان برای او کافی وشافی است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا