• انتشار: ۱۲ سنبله ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۶:۵۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48046
پرینت
غنی و عبدالله با هیات مذاکره کننده صلح دیدار کردند

به عنوان یک تیم واحد به نمایندگی از مردم و دولت افغانستان با طالبان مذاکره کنید

آقای غنی به اعضای هیأت مذاکره کننده برای صلح اطمینان داد حمایت قوی مردم و دولت افغانستان را با خود دارند. رییس‌جمهور همچنان گفت «وثیقۀ ملی ما که قانون اساسی می‌باشد، برای همۀ ما حدود را مشخص کرده است.»

محمداشرف غنی، رییس‌جمهور و عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی در آستانۀ آغاز مذاکرات مستقیم صلح با اعضای هیأت مذاکره‌کنندۀ، دیدار کردند.

در این دیدار که پیش از چاشت امروز (چهارشنبه، دوازدهم سنبله) صورت گرفت غنی خطاب به هیأت مذاکره‌کننده گفت: «شما به عنوان تیم واحد و منسجم به نمایند‌گی از مردم و دولت افغانستان با گروه طالبان مذاکرات صلح را آغاز می‌کنید.»

آقای غنی به اعضای این هیأت اطمینان داد حمایت قوی مردم و دولت افغانستان را با خود دارند. رییس‌جمهور همچنان گفت «وثیقۀ ملی ما که قانون اساسی می‌باشد، برای همۀ ما حدود را مشخص کرده است.»

از سوی دیگر، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی در صحبت‌هایش خطاب به هیأت مذاکره‌کننده خاطرنشان ساخت در جریان مذاکرات به شمول حراست از حاکمیت ملی، ارزش‌ها، منافع ملی، جمهوریت، حقوق زنان، آزادی بیان و حمایت قوی از نیروهای امنیتی و دفاعی، از همۀ مردم افغانستان به شمول خانواده‌های قربانیان جنگ، نمایندگی خواهند کرد.

این در حالی است که سخنگوی شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید روند رهایی زندانیان باقی‌ماندۀ طالبان آغاز شده و هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت شام امروز یا بامداد فردا به قطر سفر خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.