• انتشار: 21 سپتامبر 2019
  • ساعت: 11:31
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 37868
پرینت
رئیس شورای عالی سیاسی یمن:

به صورت مشروط حملات موشکی خود به عربستان را متوقف می کنیم

رئیس شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد که به صورت مشروط حملات تلافی‌جویانه خود به عربستان سعودی را متوقف می‌کند.

 «مهدی المشّاط» رییس شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد این کشور به صورت مشروط حملات تلافی‌جویانه خود به داخل اراضی عربستان سعودی را متوقف می‌کند.

وی شامگاه جمعه (۲۹ سنبله) که به مناسبت پنجمین سالروز پیروزی انقلاب ۲۱ سپتامبر این کشور سخنرانی می‌کرد، اعلام کرد به نیابت از نیروهای مسلح یمن حمله به اهداف عربستان سعودی به وسیله موشک و پهپاد را متوقف می‌کند و امیدوار است این کشور هم دست به اقدام متقابل بزند و حملات به یمن را متوقف کند.

رییس شورای عالی سیاسی یمن در ادامه هشدار داد چنانچه عربستان سعودی در مقابل این ابتکار عمل یمن حملات خود علیه این کشور را متوقف نکند؛ یمنی‌ها حق دارند که به این تجاوزات و حملات متجاوزان پاسخ دهند.

او گفت:«تداوم جنگ عربستان سعودی علیه یمن چه بسا منجر به تحولات خطرناکی شود که ما نمی‌خواهیم اتفاق بیفتد.»

به نقل از خبرگزاری فارس نوشت مهدی المشاط گفت:«ما مطمئن هستیم که آسیب بزرگ در صورت تداوم جنگ هرگز از آن ما نخواهد بود بلکه بر عکس این کشورهای متجاوز هستند که بیشترین آسیب را خواهند دید.”

او گفت در صورتی که آتش‌بس فراگیر در یمن محقق شود، دولت نجات ملی (مستقر در صنعاء) مستقیما وارد مرحله گفت‌وگوهای جدی به منظور دست‌یابی به راه حل سیاسی همه‌جانبه خواهد شد و از این گفت‌وگو‌ها استقبال خواهد کرد.

حمله پهپادی ارتش یمن شنبه این هفته به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در شرق عربستان سعودی منجر به انفجار و آتش‌سوزی در این تأسیسات شد و نزدیک به نیمی از تولید و صادرات نفت این کشور متوقف گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.